Pytania o zasady i do Koorynatora

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Gabriel » 19 mar 2014, o 12:46

I takie chyba Fleo chce robić prawda :P ?
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Fleo » 20 mar 2014, o 08:02

Krysiak, to wcale nie jest nowy pomysł. Widziałam motorki na coldach już jakieś 6 lat temu, a podejrzewam, że i wcześniej były. To takie trochę odgrzewanie starego kotleta. A co do tych z DoI, niestety/stety wg. ich projektu mam robić tą radę. Oczywiście pójdę bardziej na łatwiznę, bo Warboosa nie stać na to, żebym mu kilka dni* robiła tą radę :)

*Warboos nie wliczam czasu na realizacje, bo miałam kocił z ważniejszymi zamówieniami.
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Fleo » 31 sty 2015, o 10:58

Hej, mam pytanie o dopuszczanie na turniejach nietypowych konwersji. Chodzi mi tu o exodytów.
Czy gdybym robiła dla Warboosa np. takie wavy: http://www.gardenninja.com/2014/05/02/eldar-exodite/ to czy by przeszły? Wavy są szerokie, a tu praktycznie hulla nie ma. Czy gdyby oprócz modelu nosił ze sobą "szablon" wava na kartonie (zamieszczam na dole obrazek) to to by przeszło? Nie mówię na lokalach, ale gdyby chciał na jakiegoś challengera/mastera jechać? (W przyszłości)
Załączniki
WaveSerpent2.jpg
WaveSerpent2.jpg (34.49 KiB) Przejrzano 10405 razy
kard
Posty: 88
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:14

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: kard » 31 sty 2015, o 22:26

prawda taka że decyduje organizator każdego turnieju z osobna.

sam mam eldarów na smokach a nawet autarchowie mają cold one (biki) i o ile nie ma problemów z dopuszczeniem to prosta zasada, jeśli przeciwnik uważa że widzi to widzi, chyba że totalny absurd.


w armii exodytów był nawet stegadon z platformą strzelecką :D
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Fleo » 28 lut 2015, o 19:44

Jako, że mój angielski nie jest zbyt dobry i często czytając (najczęściej podczas bitwy) rulebooka (a dokładniej zasady specjalne) często błędnie je interpretuję, a mój przeciwnik też jednoznacznie nie wie, o co chodzi w zapisie, chcę zrobić spis zasad angielskich wraz z tłumaczeniem. Pożyczyłam polską wersję od Slaana, będę przepisywać angielskie nazwy z mojej, a tłumaczenie z polskiej. I teraz pytanko, czy ktokolwiek wie, czy w dziale "Zasady Specjalne" są jakieś błędy merytoryczne? Będę wdzięczna za każdą pomoc :)
Awatar użytkownika
Theidan
Członek Klubu Marauder
Posty: 293
Rejestracja: 26 lis 2013, o 17:15
Gram w:: WH40k, AoS, Mordheim, 9th age, Afterglow

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Theidan » 28 lut 2015, o 20:26

Polskiego rulebooka mam, ale na 6tą edycje, więc tu nie pomogę. Ale jak już rozmawialiśmy, pomogę w innej rzeczy :P
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Enzeru » 1 mar 2015, o 11:50

Pisz jeśli chcesz - będziemy sprawdzać na bieżąco.
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Rafi
Członek Klubu Marauder
Posty: 324
Rejestracja: 15 sty 2012, o 11:02
Gram w:: Flames of War, Warhammer 40.000
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Rafi » 19 lis 2015, o 07:44

Ten tego. Czy w jednej army liście mogą byc np dwa różne detachments. Np podstawa to SM a dwa sojusznicy to SW i BA?
(...)now holidays come, and then they go, nothin new to gain, collect another memory.. when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine(...)
Awatar użytkownika
Unehru
Posty: 149
Rejestracja: 1 gru 2014, o 11:26
Gram w:: WH40k & X-Wing
Kontakt:

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Unehru » 19 lis 2015, o 08:38

Jeżeli SM to będzie Combined Arms Detachment, a BA i SW będą mieli swoje Allied Detachmenty, to nic nie stoi na przeszkodzie.

Generalnie armie buduje się w TEN sposób.
INSTAGRAM UNEHRU - KLIK!

'I murdered thousands for the Emperor and he gave me nothing except his damning silence.
Now his lapdogs yap for every life I take, while gods promise me the galaxy.'
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Enzeru » 19 lis 2015, o 09:56

Generalnie tak jak Unehru napisał. Dodam tylko, że wypada zajrzeć do tabelki sojuszy żeby się nie zdziwić podczas gry ale akurat wszystkie lojalistyczne armie są Battle Brothers.
Jeden Twój det musi zawierać warlorda i to będzie Twój primary det- nie może nim być allied detachment. Reszta to już według uznania ;)
In the name of the Emperor I order you to die!!!
ODPOWIEDZ