Rozpiski

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Krysiak
Posty: 167
Rejestracja: 23 lut 2012, o 22:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpiski

Post autor: Krysiak » 26 wrz 2013, o 08:22

To tak:

Podstawowe założenie jest takie na jakiej doktrynie grasz (zakładam IH bo są turbo dobrą opcją)

Więc szykujesz HG tak:

6x P. axe - oni mają zabijać wszystko i wszystkich
4 (w tym chempion) - pałka mocy +2 S. zadanie - umrzeć od pestek na chwałę imperatora :-P
1x sztandar +1 A (koleś z axem go nosi)

Taki oddział wrednych morderców z 2+/6++ wsadzasz do landka i nie jakiegoś tam rebleble czy crususu tylko normalnego goodhammera. A dlaczego? dlatego, że są mecze gdzie wysiadanie takim składem z landka w ogóle nie ma sensu i czołg 14/14/14 po prostu ma strzelać z 2x T-L lascannona.

W ogóle nie kumam wystawiania crusa i reda przy oddziałach do 10 modeli, ponieważ po wysadzeniu wkładki chciałbym by mój czołg za 270 punktów coś robił jeszcze.

@ Gabriel

Jak slot HS w SM zdominuje działo thunderfire to będę pod wrażeniem!! Zapowiada się na spamowanie centurionów z grav-cannonami. Pytanie czy będą stali na lądowisku czy jeździli w landku.
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Rozpiski

Post autor: Major » 26 wrz 2013, o 08:40

a ja mysle ze centurioni nie zdominują stołów. są łatwiejsze i lepsze sposoby na dostarczenie grav gunów, a thunder fire cannony i stalkery są turbo opcją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozpiski

Post autor: Napoleon » 26 wrz 2013, o 10:56

Enzeru pisze:Sporo DA...i chyba kilka osób też czytało tego bloga z którego wziąłeś Chapter Mastera na biku;)

Czysto akademicka dysputa!!
Ja ostatnio kminiłem n ad SMową wersją rozpiski Reksia 3x3 i coś takiego spłodziłem na 2100:

HQ: Libra (goły i wesoły)

Troops:

1. 10 Taktycznych (Laska, plasma, Rhino)
2. 10 Taktycznych (Laska, plasma, Rhino)

Elity:
Ironclad Dread (HF)
Ironclad Dread (HF)
Ironclad Dread (HF)

HS:
Storm Raven ( Hurricany, laska, melta)
Storm Raven ( Hurricany, laska, melta)
Storm Raven ( Hurricany, laska, melta)

Fasty:
Stormtalon (laska)
Stormtalon (laska)
Stormtalon (laska)

Fort:
Aegis + Comm

Wszystko poza 2 combat sqd (laska, Rhino) i librą zaczyna w rezerwach (Raveny niosą dready i pozostałe sqd)
Nie wiem na ile byłoby to grywalne - założeniem jest wybranie w każdej kategorii poza troopsem jednej jednostki. Co byście wzięli zamiast czego

Przeciwko czemuś takiemu to ja nawet zaczynanie bym oddał (żeby się te trzy cale bliżej mnie ustawił i żebym ja też idealnie się ustawił). Szczelanie z dwóch troopsów przeżywam - a potem spada Ci na łeb 20 motocykli z dakka szmatą, te dwa modele które potem stoją dobijam w szarży. ;)
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 26 wrz 2013, o 12:20

Napoleon - tyle,ze moje dwa troopsy stoją w Rhino, więc dakka szmata nic CI nie da;) A jak bym grał przeciw RW to bym się w samiutkim końcu schował coby doczekali wsparcia;)

Krysiak: Chciałem do nich dołączyć jeszcze Uber Mastera w traminatorce ale może bym go jednak na biku wystawił...
Pomysł Ravena Ci nie podchodzi?
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Rozpiski

Post autor: Major » 26 wrz 2013, o 12:33

eeeeeee. ale rhino otwieraja melty i plasmy na rapidzie. ale to nie jest problem. mozesz zostawić same ironclady na stole. problemem jest to ze nie wykierujesz taka iloscia lataczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Rozpiski

Post autor: Napoleon » 26 wrz 2013, o 14:12

Major Ci napisał co otwiera Ci rhinosy ;)
Oddając pierwszą turę ustawiam się w taki sposób żeby dojechac wszystkim tak jak trzeba (melty i command squad najpierw, potem reszta).
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 26 wrz 2013, o 14:30

Nie twierdziłem,że na każdą rozpiskę będę grał tak samo;) Pomijając fakt,ze nie twierdzę,że jest to grywalne;p
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Ahosyta
Wielojedność
Posty: 230
Rejestracja: 9 sty 2012, o 18:06
Gram w:: Mordheim, WH40K
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpiski

Post autor: Ahosyta » 27 wrz 2013, o 06:22

Dobra to i ja się pochwalę co mi po głowie chodzi. Od razu piszę że to nie jest na turniej, choć ja tam bym tym zagrał na turnieju :)

HQ:
Succubus
Heywire grenades, venom blade, splinter pistol.

Heamonculi ancient plus 2 humucule z jego coventu.
Nad uzbrojeniem jeszcze myślę.

Elite:

Hekatrix bloodbride x8
Heywire grenades, hydra gauntlets x2, ccw splinter pistol

Fast attack:

Beast masters x2
venom blades, splinter pistol, hellion syboard.
Zwierzaki: 5x khymaera, 2x razorwing flock.

Reavers x6
Champion z venom blade, 2x heatlance

Troops:
2x wyches po 9 w oddziale.
Hekatrix z venomblade, spliter pistol. W oddziale heywire grenades, hydra gauntlets.

2x 5 wyches, heywire grenades, hydra gauntlets. Hekatrix: venom blade, splinter pistol.

Transport: 3x raider Night shield, flicker field, desintegrator.

Venom x2 flicker field, night shield, 2x splinter cannon.
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Rozpiski

Post autor: Major » 27 wrz 2013, o 08:17

rozumiem załozenie, wiec całej wizji nie bede komentował, wiesz co myslę o witchach w tym momencie. co bym zmienił. ancient dostałby crucibla i shattersgarda. jak juz masz 3 humunów w tym ancienta(dla ktorego nie widze uzasadnienia) to dlaczego nie maja swoich zabawek. ew dawałbym bym na nim fleshgunleta. reaverów albo 9 albo wcale. jak troszke pograsz dezintegratorami to zobaczysz ze bardzo mało robią(za mało trafia i za mała siła. zauważ z 9 trafia 6, rania 4. termosy sejwują albo 3-4 albo 1-2. gdyby miały TL, byly by spoko, ale nie maja). wszystkie hydra gunlety wymień na shardnety i implery. witchki i tak wszystkie słabe rzeczy przepchna, a mocne mają zatrzymać na jak najdłużej. pamietaj tez ze hydra jest w cenie jednej witchy i daje średnio tyle samo ale nie daje kolejnego wounda. do blood briadów 3 shardnety. dla succubuski daj husk blejda, clone fielda i soultrapa. rozumiem ze małe ptk i heavy sie nie zmiesciło. 3 ravki will do jak znajdzie ptk. niestety reszta heavy z tego codexu jest całkowicie nie grywalna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ahosyta
Wielojedność
Posty: 230
Rejestracja: 9 sty 2012, o 18:06
Gram w:: Mordheim, WH40K
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpiski

Post autor: Ahosyta » 30 wrz 2013, o 05:21

Ravegery będą na większe punkty. Na razie rozpisałem to co mam lub mogę mieć :)
Co do humunculi to przecież muszę wziąć starego humuncula, żeby mieć dwóch następnych nie marnując slotu.
A succuby nie mogę wyposażyć w taki wargear jak napisałeś, więc dałem najsensowniejszą opcję jak dla mnie, na chwilę obecną :)

Dzięki za podpowiedź, teraz muszę tylko to przetestować :)
ODPOWIEDZ