Rozpiski

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Rozpiski

Post autor: Gabriel » 24 wrz 2013, o 21:09

Na kill pointy spoko

Znaczniki i polegniesz :(
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Rozpiski

Post autor: Major » 24 wrz 2013, o 22:46

nie grywalne. albo bedzie polowanie na troopsy, a jesli jesli je schowasz do rezerwy to zostana same clady. one nie sa niezniszczalne. do tego 6 lataczami operuje uber trudno, a jak zejda do hoovera to sa juz latwe do zabicia. bedziesz miał problem z eldarami z d weaponami, z necronami bo writhy przepchna clady a banany strącja talony az miło, zreszta w raveny przy tej ilosci pestek tez moga walić. barki tez bola. rawen wing moze zrobić ci table w pierwszej turze. damony zablokuja ci ruch dla lataczy. tau cie zestrzeli. czy to opcja reksia, czy popularny brod spam. tyranidzi tez wylacza ci ruch. sm moze zrobic ci łatwo table w pierwszej turze, czy to white scars czy droppod spam. z tego powodu na stolach nie pojawia sie 9 vendet. jedyne spamowalne latacze to bannany, ale to dla tego ze sa nie doszacowane i jeszcze maja abstrakcyjne zasady z kosmosu do wystawiania wkladki. nie masz tez nic na high cover. ravenwing albo eldary powiedza ci 2+ cover jak wleca twoje jednostki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 24 wrz 2013, o 23:17

Jak powiedziałem jest to próba stworzenia takiego PG a nie rozpiska na serio;)
Czy myślisz,że są w SM jednostki, które dominują swoje sloty?
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Rozpiski

Post autor: Gabriel » 24 wrz 2013, o 23:37

Troops : motorki
HQ Chaptermaster i libra
Bezslotowe Honourguard
Fast Attack Stormtalon
Heavy support Hunter thunderfirecannon
Elite Sternguard / Ironclad
Transport Drop pod


Moja lista :P
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 25 wrz 2013, o 20:58

Poruszyłeś temat Honorguardów - jak byś ich wyposażył?
Relicblady, poweraxy? Czy gołe mieczy?
I ten biedny ginący w pojedynku Champion:/ co mu dać do łapki?
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Reksio
Posty: 242
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:47
Gram w:: FoW, Epic, TANKS, może 40k

Re: Rozpiski

Post autor: Reksio » 25 wrz 2013, o 21:04

Enzeru pisze:Sporo DA...i chyba kilka osób też czytało tego bloga z którego wziąłeś Chapter Mastera na biku;)

Czysto akademicka dysputa!!
Ja ostatnio kminiłem n ad SMową wersją rozpiski Reksia 3x3 i coś takiego spłodziłem na 2100:

HQ: Libra (goły i wesoły)

Troops:

1. 10 Taktycznych (Laska, plasma, Rhino)
2. 10 Taktycznych (Laska, plasma, Rhino)

Elity:
Ironclad Dread (HF)
Ironclad Dread (HF)
Ironclad Dread (HF)

HS:
Storm Raven ( Hurricany, laska, melta)
Storm Raven ( Hurricany, laska, melta)
Storm Raven ( Hurricany, laska, melta)

Fasty:
Stormtalon (laska)
Stormtalon (laska)
Stormtalon (laska)

Fort:
Aegis + Comm

Wszystko poza 2 combat sqd (laska, Rhino) i librą zaczyna w rezerwach (Raveny niosą dready i pozostałe sqd)
Nie wiem na ile byłoby to grywalne - założeniem jest wybranie w każdej kategorii poza troopsem jednej jednostki. Co byście wzięli zamiast czego

Słabe założenia. Może się okazać, że jak przegrasz rzut o 1 turę, to zostaniesz wytablowany bez możliwości wejścia z rezerw i będzie smutna emotka.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Rozpiski

Post autor: Gabriel » 25 wrz 2013, o 21:19

Sztandar i kapelan (albo Kantor)

prawdopodobnie mix mieczów i toporów z wyjatkeim czempiona na którym ... Pałka O_O

Żadnych relic bladeów ! Zabierają ataki :(

Do tego Crusader lub redeemer.

Generalnie w cenie 5 termosów oddział 10 kozaków z 30/40/50 atakami AS 2+ i power weaponami.

Pałka na championie imo dlatego że

1) Pozwala ranić potwory jak granaty (S6 )
2) Większość bohaterów rani na 2+ i instantuje np. eldarów
3) Bije po inicjatywie
4) AP4 troche boli ale przy ilości ataków które koleś może wypłacić powinno chociaż coś wejść i zranić :P
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 25 wrz 2013, o 21:36

Ja myślałem coby ich w Storm Ravenie wystawiać z Chaptermasterm Z Eternal Shieldem i Ironclad Dreadem :D Taka bomba (eskortowana przez Stormtalona) w linię wroga lub newralgiczny punkt :)
Pałki nie brałem pod uwagę...
Relic Blady podobały mi się ze względu na siłę...a jeden atak mniej na gościa...no nie wiem...
Boli tu trochę brak inva u chłopaka bo jakoś nie widzę szanś żeby dotrwał do drugiej tury pojedynku z jakimkolwiek Herosem przeciwnika:/
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Rozpiski

Post autor: Gabriel » 25 wrz 2013, o 21:41

Ktoś ostatnio zwrócił uwagę że indepy chyba jednak mogą jeździć w pojazdach battle brothers
bo będąc w oddziale mają jego wszystkie zasady (problem w tym że nie mam na 100% potwierdzenia) Wtedy można by było mieć PFB z DA, albo z pomocą Tiguriusa wykulać sobie 4+ (chłopak łatwo to robi :P )

O stormravenie nie pomyślałem, ale wydaje mi się że z landkiem łatwiej i szybciej dojdą do H2H niż z ravena :S XD
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 25 wrz 2013, o 21:54

Z ravenem umyśliłem to tak - w rozpie jest Aegis z commem więc jest duża szansa na wejście w 2 turze. Lecisz na maksa w kierunku potencjalnego celu ostrzeliwując z Ravena i Talona inne jednostki im zagrażające. W 3 turze schodzisz Ravenem i wypakowujesz "paczkę" do 12" od poprzedniej pozycji. To assoult vechicle więc można szarżować. Na upartego nawet 3 cele na raz o ile jest cel dla samotnego Mastera.
In the name of the Emperor I order you to die!!!
ODPOWIEDZ