Rozpiski

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Rozpiski

Post autor: Gabriel » 18 wrz 2013, o 18:57

Enzeru wie że nie może mieć TH&SS, pod kątem tego faq z przyszłości ;)

A co do rozpiski po dzisiaj wyszło że 3 landki ok ale nie z termosami :P

16:4 dle reksia

Więcej info od grających :P
Smal3tz
Posty: 126
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:23
Gram w:: Czterdziecha

Re: Rozpiski

Post autor: Smal3tz » 18 wrz 2013, o 19:28

Wow, nie było okrągłej dwudziestki? Reksio co popslułeś? :D Nie a tak serio to nie najgorszy wynik porównując doświadczenie graczy i zdolności... Oczywiście bez urazy Enzeru, sam jeszcze jestem warzywkiem :|
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 18 wrz 2013, o 19:48

Smaletz: nie ma problemu - wiem na jakim poziomie gram - towarzyskim ;)

Co do gry - Reksio zdołał wybić wszystkich Termosów poza jednym, któremu po walce udało się przeżyć na tyle żeby do Landka wrócić :D
Belialem grałem po raz pierwszy i nie ogarnąłem jakim słabym gościem jest z mieczem zamiast młotka :/ więc poległ nadaremnie...
Landki zostały na placu boju wszystkie z czego jeden na ostatnim HPku - tylko dzięki PFG i Techmarinowi ( PFG w jednej turze odbiło 3 penkli a TM naprawił glana)
Graliśmy pierwszy scenariusz z mistrzostw - dzięiki KPkom nabiłem trochę punktów i w ostatniej turze przegnałem Reksiowych troopsów od Relictu (drugich z koleii).

Niezłą miałem minę jak W pierwszej turze (Reksio zaczynał) moje trzy Landki zostały przyparte do krawędzi stołu przez Piranie i nie mogłem ani wyjechać ani wysiąść :/ Lesson Learned :!:

Po burzy mózgów po bitwie pojawiły się nowe pomysły - ogarnę i wrzucę.

Raz jeszcze dzięki za poświęcony czas Michale !
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Rozpiski

Post autor: Gabriel » 18 wrz 2013, o 20:15

Generalnie zauważyłem jedno ostatnio, gracze DA mają masakryczne problemy z rzutami 2+/3+(zwłaszcza trafianie meltami ! ), ale za to sejwują 4+/5+ like a baws :P
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 18 wrz 2013, o 20:34

Tak było! :D

Dobra - nowa rozpa - proszę o konstruktywne uwagi!

2100 - DA + Ironhands

HQ
(DA)Libra
(DA) Command sqd (Dakka Szmata)
(IH) Libra

Troops
(DA) 10 Takycznych (Rhino, Laska)
(DA) 10 Takycznych (Rhino, Laska)
(IF) 10 Takycznych (Rhino, Laska, Plasma gun)

Heavy
(DA) Crusader ( Multimelta)
(DA) Crusader ( Multimelta)
(DA) Crusader ( Multimelta)
(IF) Predator Anihilator

Fast
(DA) Nephilim Jet Fighter (tak,tak wiem;)

Fort
Aegis + Quad gun

Piątki taktycznych i command sqd w Landkach, Rhino Ironów z nimi. Laski DA siedzą w swoich Rhino za Aegisem. Daka szmata bezpieczna w Landku generuje pestki. Nephilim - obrona AA i nękanie czołgów.
Zamiast Nephilima może być tańszy Storm ( jeden HP mniej i trochę gorzej uzbrojony ale 40 pts różnicy)
Można olać dwa Rhino i 70 pts zaoszczędzić na cuś innego. Początkowo miał być Company master do walki wręcz ale się ogarnąłem ;)
Radźcie Pany!
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Rozpiski

Post autor: Gabriel » 18 wrz 2013, o 20:47

A jak by się to mieściło gdybyś zmienił predatora na stalkera i zamienił Nephilima na talona/ravena ?

Z quad guna nie ma kto strzelać w tej rozpisce, może zamiast tego comm relay ?

A nie wróć ! Dokup wszystkim rhino boltery, to wtedy mogą z quada strzelać!
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 18 wrz 2013, o 20:49

Jeden sqd taktycznych z laską (IF) stoi sobie samopas;) oni z Quada będą pruć!
A znasz kogoś kto ma Stalkera? Bo ja nie mam :/ i raczej do mistrzostw nie kupię.
Rhino ma bolter na wejściu ;)
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Reksio
Posty: 242
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:47
Gram w:: FoW, Epic, TANKS, może 40k

Re: Rozpiski

Post autor: Reksio » 18 wrz 2013, o 21:15

Generalnie w tej bitwie, zamiast spuszczać się nad super-optymalnym graniem, chciałem pokazać Michałowi co zrobią z jego cegłą 2-3 transporty/skimmery + jak szybko schodzą termosy. Chyba oba cele zostały osiągnięte :P

Tak jak pisał Michał, bitwę kontrolowałem od 1 tury, kiedy uwięziłem jego cygański tabor w jego własnym deployu. Porobiłem przy tym masę błędów i gdybym grał uważniej, to straty mógłbym zminimalizować do 2 killpointów w sumie i mogłem też zabrać 2gi relikt.

Tak jak pisałem wcześniej, ta rozpiska jest masakrycznie niemobilna (nie przejechała chyba za linię połowy stołu nawet) i nie ma żadnego wsparcia zasięgowego (katarynki się nie liczą - nie ma tam nic na strzelanie powyżej 24", co jest okrutnie bolesne).
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Rozpiski

Post autor: Major » 19 wrz 2013, o 07:44

Enzeru pisze:Tak było! :D

Dobra - nowa rozpa - proszę o konstruktywne uwagi!

2100 - DA + Ironhands

HQ
(DA)Libra
(DA) Command sqd (Dakka Szmata)
(IH) Libra

Troops
(DA) 10 Takycznych (Rhino, Laska)
(DA) 10 Takycznych (Rhino, Laska)
(IF) 10 Takycznych (Rhino, Laska, Plasma gun)

Heavy
(DA) Crusader ( Multimelta)
(DA) Crusader ( Multimelta)
(DA) Crusader ( Multimelta)
(IF) Predator Anihilator

Fast
(DA) Nephilim Jet Fighter (tak,tak wiem;)

Fort
Aegis + Quad gun

Piątki taktycznych i command sqd w Landkach, Rhino Ironów z nimi. Laski DA siedzą w swoich Rhino za Aegisem. Daka szmata bezpieczna w Landku generuje pestki. Nephilim - obrona AA i nękanie czołgów.
Zamiast Nephilima może być tańszy Storm ( jeden HP mniej i trochę gorzej uzbrojony ale 40 pts różnicy)
Można olać dwa Rhino i 70 pts zaoszczędzić na cuś innego. Początkowo miał być Company master do walki wręcz ale się ogarnąłem ;)
Radźcie Pany!

moje propozycje,
wywal z IF taktycznych, ich rino i librę. zamist nich wstaw chapter mastera na baiku z runic armorem, z ethernalem wariorem, tarcza, i fistem czy tam młotkiem.
dodaj z 8 baików z grav weaponami. wywal aegisa bo nie ma zastosowania dla tej rozpy. wstaw librę z DA na baika i daj PFG. zyskałeś własnie uber napór, cos do trzymania necrońskiech writhów, albo psów chaosu. bedzieś miał wielkiego losa w postaci 3 landków, wiec z dojechaniem do większosci armii nie bedzie problemu. Nephilim byłby straszny gdybyś miał grav weapony. Wstaw Talona. Do taktycznych jadacych w landkach daj flamery(zastanów sie moze nad fistem).
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Rozpiski

Post autor: Enzeru » 19 wrz 2013, o 12:31

Modele to nie problem - weźmie się RW i stwierdzi,że to zakon sukcesywny IF - Stalowe Wrony ;)
Zobaczę jak to punktowo stoi...tylko przy Tau to i tak zniknie w turę lub dwie ;p

Reksio: 6 tur na zabicie 15 modeli to wcale nie tak szybko;) +5 bików.
Za połowę przejechałem ale manewrowanie tymi klocami jest ciężkie - nawet bez blokujących Tau ;)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2013, o 12:36 przez Enzeru, łącznie zmieniany 1 raz.
In the name of the Emperor I order you to die!!!
ODPOWIEDZ