Materiały do terenokreacji

"pomysły na" i organizacja terenów dla naszych pamperów
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Materiały do terenokreacji

Post autor: Fleo » 23 maja 2013, o 11:45

Po DMP zostało dużo terenów, które trzeba wykończyć lub pomalować. W związku z tym zaczynam kolejną zbiórkę materiałów. Trawkę zakupiłam wraz z Mortaiem, więc wzgórza do battla wreszcie będą wykończone. To co trzeba wykończyć, to głównie ruiny.

Potrzebne materiały:
-drewno: balsa, patyczki od lodów, kobiałki od owoców itp.
-siatka szlifierska (czy jak to to się nazywa, taka drobna z drobinkami, idealna do zrujnowanych terenów)
-pojemniki i buteleczki (nie butelki) plastikowe, patyczki od lizaków
-klej typu wikol

Jak tylko coś nowego przyjdzie mi do głowy będę walić w tym temacie, żeby nie zakładać nowego :)
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Fleo » 9 lip 2013, o 07:02

Jeśli chcemy, żeby nasze zaczęte tereny jakoś wyglądały na II ed MŁ to musimy spiąć poślady.

Dlatego apeluję, by wszystkie osoby posiadające aerograf pomogły nam w miarę możliwości w malowaniu.

Nie trzeba tu mieć zbyt dużych umiejętności malarskich, trzeba będzie tylko psiknąć kilkanaście ruin i aeraterrain. Poprzednio ta robotę odwalał Napoleon, ale nie może być wszystko na jego głowie! Jedna czy dwie ruiny wzięte na weekend/wolny dzień zajmą wam godzinę czy dwie, a będzie to nieoceniona pomoc w terenokreacji. Farby oczywiście dostarczę. Major, Rupert, pomożecie? (i wszystkie osoby z klubu o których nie wiem, że mają aero).

Co do samych materiałów. Ponieważ mój mały eksperyment terenokreatorski powiódł się, będziemy mogli małym nakładem finansowym robić dużo ładnych i lekkich aeriaterrainów. Trzeba także wykończyć ruiny. Dlatego poszerzam listę potrzebnych materiałów. I teraz was bardzo proszę, na prawdę przejrzyjcie domy, czy możecie coś z nich przynieść (do tej pory największy wkład w materiały ma Forest, Damian, Rafi, Reyki i Gabriel).

Lista potrzebnych rzeczy:
-Klej typu wikol, najlepiej całe jego wiadro
-klej typu butapren -słoik pół litrowy byłby mile widziany
-papierowe wytłoczki od jajek -ile macie, tyle przynieście!
-wszelkiego rodzaju kasze, gryczane, jęczmienne, jaglane itp. -jeśli kilka osób będzie mogło przynieść choć po 1/5 szklanki to będziemy mieli dość, ważne by były różne rodzaje!
-siatka ścierna -taka budowlana do szlifowania, idealna na zasłanianie okien
-plastikowe pudełka po ciastkach, sałatkach itp. -które mają karbowaną powierzchnię i nadają się jako blacha falista


No i została jeszcze sprawa krajaczka do styroduru, ponieważ jestem najwyraźniej za bardzo niedouczona by zrozumieć co Voltar mi napisał na pw, to poproszę go, czy mógłby nam go pożyczyć ponownie. Zrobimy mu masę zdjęć i kupimy taki sam transformator halogenowy i jakoś zmontujemy to cudo na nasz koszt (mój i Mortaia), bo nie widzę w klubie odzewu.
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Major » 9 lip 2013, o 07:12

jutro dostarcze vikol i butapren, jesli chodzi o aero pewnie ze pomogę, zwłaszcza ze doszła do mnie butla 400ml szarej farby vellejo air :D. teraz pytanie kiedy. jak wiecie w tygodniu moj czas jest dosc limitowany ostanimi czasy. zostaja weekendy. trzeba zgwałcic Kryspina zeby został dłużej w sobotę. jesli chodzi o krajaczek moge dorzucić kasy(co zreszta chetnie zrobię), myśle tez ze uda mi sie zwindykować na ten cel kilka osób:D. co do montażu to sie nie znam i nie rozumiem:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Napoleon » 9 lip 2013, o 07:47

Ja też chętnie się aero pobawie - acz lepiej żebym to zrobił w stagrafie pod czujnym okiem cioci Fleo i wujka Mortaia którzy mi powiedza jakie kolory użyć. Ewentualnie w sierpniu już po przeprowadzce będe mógł tasmowo robić.

I fajnie by było żebyśmy zrobili ściepkę na farby bo ostatnim razem wypaliłem swoich bardzo dużo - myślę że Fleo i Mortai też mogą coś (a nawet ze trzy razy więcej niż ja) na ten temat powiedzieć.
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Major » 9 lip 2013, o 08:59

Moja propozycja to kupowanie najwiekszych farb valejo. z rozcinczalnikiem sa mega wydajne a nie wychodza drogo, najtaniej znalazłem w sklepie w krakowie, nazywa sie exito
Obrazek
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 88
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 17:07
Gram w:: WH 40K, inne tylko jak ktoś nauczy i pożyczy armię

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Forest » 9 lip 2013, o 20:39

Imitację blachy falistej mam - wprawdzie to tektura, ale już przygotowana, że tak to ujmę, nic tylko wycinać i przyklejać :) . Mam jeszcze kilka innych rzeczy co się mogą przydać, ale jeszcze nie wiem kiedy dostarczę (przy ŁPGu albo na początku przyszłego tygodnia).
"Being different is normal" - Ruby Gloom

Obrazek

-But is it racism if you hate all races equaly?
-That just makes you a dick, not a racist.

(znalezione na YouTube)
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Napoleon » 9 lip 2013, o 21:09

Major pisze:Moja propozycja to kupowanie najwiekszych farb valejo. z rozcinczalnikiem sa mega wydajne a nie wychodza drogo, najtaniej znalazłem w sklepie w krakowie, nazywa sie exito

To mysle ze musisz uderzyc do naszego tajnego skarbnika po kase :P
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Fleo » 10 lip 2013, o 06:45

Dzięki chłopaki, każda kasa się przyda. Zostało nam jeszcze trochę szarej farby, którą wziął Kryspin, część już na tereny wykorzystaliśmy, ale na kilka ruin powinno starczyć. @Napoleon -spokojnie, byle by nie były różowe (chyba, ze robimy ruiny budynku administracyjnego GK Grzenia). Poprzednie są git. Jak będę wiedziała, że w sobotę mam wolne to pokleję kilka nowych budynków, co by było co malować.

A pytanie, wszystko jedno las czy aerial, nie? Ten sam cover, oba trudne tereny, tak? Możemy tanio wiele aeriali natrzaskać, a lepiej się będą prezentować niż kawałek wykładziny.
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Major » 10 lip 2013, o 07:31

jest roznica, area nie ma wysokosci zazwyczaj wiec jednostki dostaja cover tylko gdy w niej siedza. las jest nieskonczenie wysoki, wiec covara dostaje sie takze jesli sie po prostu przez niego strzela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Materiały do terenokreacji

Post autor: Fleo » 10 lip 2013, o 08:33

Nie wiedziałam, że można dostać covera gdy strzela się przez las, myślałam, że tylko jak się w nim siedzi :P To zrobimy trochę tego, trochę tego :D
ODPOWIEDZ