Dyskusja o procedurze przystąpienia do klubu

Tu można spróbować nawiązać kontakt z wszechmogącymi tego forum
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Reyki » 5 maja 2013, o 10:51

Napoleon troszeczkę pojechał po bandzie z niektórymi stwierdzeniami więc może ja skrobnę parę słów.

Otóż zmienia nam się polityka naboru członków aby nie przyjmować nowych graczy którzy już działają w innych klubach.
Nadal dyskutujemy ponieważ to jest kwestia dyskusyjna.

Z mojej strony wygląda to tak że jeśli ktoś jest w klubie A to po co chce wstąpić do klubu B? Zwłaszcza że klub A i B mają ten sam profil działania.
Nie widze sensu w przyjmowaniu takich graczy. Klub poza tym że od takiego gracza otrzyma 3 zł miesięcznie i będzie miał powiększoną liczbę członków nic nie zyskuje bo taki gracz jadąc na turniej nie wiadomo jaki klub będzie reprezentował (czyje barwy będzie nosił-a to ważne w WFB gdzie nie liczy się "środowisko" a Klub).

Jesli kandydat z innego klubu poda rozbudowaną informację czemu chce się dołączyć do naszego klubu bez rezygnacji z członkostwa w innych to jestem skłonny rozważyć taką kandydaturę. Jednak niechętnie ( i tu nie patrzę na jakieś osobiste utarczki z przeszłości) będę głosował za przyjęciem.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 11:56

Pytałem się Kryspina, który jest Prezesem Klubu, czy moja kandydatura zależna jest, negatywnie rzecz ujmując, od członkostwa w innym klubie, jak np. Ośmiornica Łódzka. Uzyskałem odpowiedź przeczącą. Ponieważ dopiero "toczą się dyskusje", co nie oznacza zmiany zasad rekrutacji jeszcze, a także prawo nie działa wstecz, więc moja kandydatura jest niezależna od tego co powiedziałeś ReyQ, a jakiekolwiek głosowanie nie może brać pod uwagę takich argumentów. Chciałem wstąpić do Maraudera, aby otworzyć nić porozumienia i wspólnych inicjatyw, a i tak staram się pomagać tak, jak potrafię, obu klubom :roll:
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Reyki » 5 maja 2013, o 12:07

Piotrek. Kryspin mówi jedno, Ja drugie. Brakuje nam aktualnie trzeciej osoby w zarządzie która przechyliła by szalę na którąś ze stron.

Jako organizacja nieformalna nie mamy obowiązku trzymania się ogólno przyjętych zasad i reguł prawnych. Sami tworzymy regulaminy i przepisy nas obowiązujące.

Osobiście jestem za przyjęciem Ciebie do klubu. Jednak mamy nadal pewne wątpliwości o których napiszę ci PM.
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Napoleon » 5 maja 2013, o 14:10

"Okres próbny" jest określeniem nieformalnym - zapomniałem o tym wspomnieć ;)


Na tymże "okresie" poza Azurem, Smaltzem i Rupertem jest jeszcze oczywiście Iron(nie myśl że o Tobie zapomnieliśmy ;) ).

Pozdro!
N.
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 15:13

Reyki pisze:Piotrek. Kryspin mówi jedno, Ja drugie. Brakuje nam aktualnie trzeciej osoby w zarządzie która przechyliła by szalę na którąś ze stron.
Najpierw słyszę, że problemem jest okres próbny, a teraz się dowiaduję, że macie problem z władzą ustawodawczą w klubie. Żałosne :roll:
Reyki pisze:Jako organizacja nieformalna nie mamy obowiązku trzymania się ogólno przyjętych zasad i reguł prawnych. Sami tworzymy regulaminy i przepisy nas obowiązujące
Oczywiście, że nie musicie. Właściwie nic nie musicie i robicie to co wam się tylko podoba. Uważam jednak, że jeśli odchodzi się od pewnych norm społecznych, to potem jest się postrzeganym jako dziwolągi :oops:
Reyki pisze:Osobiście jestem za przyjęciem Ciebie do klubu. Jednak mamy nadal pewne wątpliwości o których napiszę ci PM.
Jeśli ty nie masz nic przeciwko i Kryspin nie ma nic przeciwko, to chyba nie potrzebna wam trzecia osoba, aby podjąć decyzję, a ja tego nie rozumiem. Nie chodzi tutaj konkretnie o mnie, ale próbuję dostrzec strukturę i zasady, którymi się kierujecie. Widzę, że nie chodzi o mnie, ale i jeszcze inne osoby, które oczekują. Powody, dla których każdy chce przystąpić do pewnej grupy społecznej to indywidualna sprawa tych osób jednakże. Ty możesz nie wierzyć we wspólne działanie Środowiska Łódzkiego, ale są jeszcze osoby, które w to wierzą. Nie rozumiem też jeszcze trudności z zaakceptowaniem członkostwa w więcej niż 1 klubie, skoro zarówno wśród Członków, jak i Zarządzie (Zembol należy także do XIII Kohorty i przez to Mastera w Łodzi nie ma) są takie osoby :?
Napoleon pisze:"Okres próbny" jest określeniem nieformalnym - zapomniałem o tym wspomnieć ;)
Wszystko fajnie, ale nie można sprawdzać zaangażowania w działalność klubu przed przyjęciem danej osoby do tego klubu. Zawsze, gdy sprawdzane jest doświadczenie zawodowe, bierze się pod uwagę branżę. Oznacza to, że umiejętności, kreatywność i zapał w działaniu weryfikować powinniście na podstawie działalności w Ośmiornicy Łódzkiej w moim przypadku, a w momencie gdy zostałbym członkiem Marauder Club, mogę być oceniany z działalności na jego konto. To mnie właśnie strasznie dziwi i niezrozumiałe jest dla mnie biorąc pod uwagę, że nawet nie będąc w klubie i tak staram się coś robić, no ale jak chcecie :roll:

P.S.: Działalność waszego klubu to można porównać do Pozytywistycznej Polski ukazanej przez Bolesława Prusa w powieści "Faraon". Powinniście w związku z tym zmienić ten wasz baner, bo za bardzo energiczny jest. Jeśli natomiast pozostać przy "300stu", to do struktury Marauder Club bardziej pasował bym obraz Perskiego Wodza:
Obrazek
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Napoleon » 5 maja 2013, o 15:54

Azur kurde inteligentny ziomek jesteś - ale ni cholery nie skumałeś.

Nie wszystkim musi się podobać to jak działa Marauder. To raz.

Dwa - nie mamy problemu z władzą w klubie. Gdybyś przekonał wszystkich że zajebiście będziesz działał dla klubu nie byłoby problemu (wtedy nawet Rejki od razu by był za). Tzw. "okres próbny" nie jest problemem - jest to coś co sprawia że ten klub działa bez większych zgrzytów - w odróżnieniu od OŁ. Bo żeby kogoś przyjąć prezesi muszą mieć pewność że nie rozwali organizacji i że do niej coś wniesie.

Nie będę mówił jakie mam spostrzeżenia na Twój temat - ale sam osobiście radziłem Kryspinowi żeby z przyjęciem Ciebie się wstrzymał. Posłuchał mojej rady (i zapewne wielu innych czynników i rad wielu innych osób) - i widać słusznie. Posta powyżej nie powstydziłby się... ktoś inny.

Ostatnia sprawa - nieformalny okres próbny był moim pomysłem który doradzałem aby prezesi stosowali. Zastanowili się i częściowo go przyjęli - wygląda na to że jesteś pierwszą osobą która ma z tym problem :) Congratulations!

Szerzej teraz będzie:

Środowisko łódzkie w tej chwili działa. Osoby najaktywniejsze są zrzeszone w Marauderze i części kolegium OŁ. Żadnemu z nas ten "podział" nie przeszkadza. Jojczą przeciwko niemu najwięcej ludzie którzy nie potrafią się szybko odnajdywać i chcieliby żeby wszystko im było podane na tacy (tutaj od razu wyłączam Ruperta i Smalca - bo ich "próba zjednoczeniowa" ma zupełnie inne podstawy z którymi mocno sympatyzuje). W Warszawie klubów jest kilka, w Krakowie też - to dlaczego nagle w Łodzi ma być jedno wielkie kochające się bagno?

"Zembol należy także do XIII Kohorty i przez to Mastera w Łodzi nie ma" - a lądowanie na księżycu zrobiły ufoludki przebrane za Rosjan przebranych za Amerykanów w tajnym studiu Hollywood. To że w Łodzi nie ma mastera wfb było spowodowane sporą ilością czynników (m.in. preferencją dwóch dużych środowisk wfb) - nie zembolem. Ciekaw jestem jakie jeszcze ploty chodzą na temat Maraudera w innych środowiskach.

A tak w ogóle mieliśmy w Łodzi DMP - zorganizowane przez Reykiego jako głównego orga - spróbuj zrobić coś podobnego zanim go skrytykujesz. Dla przypomnienia - była to jedna z dwóch największych imprez bitewniakowych wh40k w Polsce. Wcześniej zrobiliśmy unikalną w skali Polski dwudniową pokazówkę bitewniaków w centrum handlowym, bierzemy prężny udział w ŁPG z którego organizator jest zadowolony - i który wreszcie przynosi nowych graczy i budzi zainteresowanie bitewniakami (bo umówmy się turnieje na ŁPG do niczego takiego nie prowadziły). Jeśli chcesz być częścią ekipy która za to odpowiada - zapraszamy. Zjednoczenie do niczego nikomu nie jest potrzebne. Keep calm and carry on.


===============EDIT===============


Temat ewidentnie do przeczyszczenia.
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Gabriel » 5 maja 2013, o 16:03

/popcorn ^_^
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 16:08

Teraz ty masz złe podejście do tego co mówię. Ja nie mam z niczym problemu. Cierpliwie czekam i robię swoje, ale jestem osobą bezpośrednią i napisałem co myślę na różne tematy z tym związane :)

Co do ReyQ, to czy ja się czepiam jego organizacji DMP? Mnie się nie podoba ocenianie czyjejś kandydatury na podstawie tego, że jestem w OŁ czy jeszcze innym klubie, bo są u was Członkowie, którzy również tylko do Maraudera nie należą. Zobacz sobie Zembola, albo Gabriela, a nawet aplikujący Rupert, który razem z Gabrielem jest w Kolegium OŁ. Rozumiem, że aby Rupert został przyjęty, to będzie musiał zrezygnować z członkostwa w OŁ, ale założę się, że nawet on nie zrobi tego zanim nie będzie miał zagwarantowanej stabilnej pozycji? ;)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Gabriel » 5 maja 2013, o 16:11

Ostatnio ludzie coś się uparli by brać mnie jako argument do poparcia swoich postulatów -.-
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 16:13

Sam jesteś sobie winien. Przypomniałeś mi o sobie przez swój ostatni post :mrgreen:
Zablokowany