Załączniki a tutoriale

Tu można spróbować nawiązać kontakt z wszechmogącymi tego forum
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Załączniki a tutoriale

Post autor: Fleo » 12 sty 2012, o 20:09

Moja uparta natura skłoniła mnie do napisania tego tematu. Chodzi mi tu mianowicie o ilość załączników, które można dodać w poście. Niby trzy wydaje się w sam raz, ale ja i moje ego twierdzimy inaczej. Rozmawiałam z kilkoma osobami ze sklepu na temat tutorialii, chce wstawić co najmniej 2 (jeden dotyczący sztandarów, drugi freehandów) i teraz moje pytanie brzmi:

"Jak wstawić masę zdjęć krok po kroku, tak, żeby wykorzystać załączniki i nie robić doublepostów?"

Owszem, mogę zrobić jeden załącznik, krowę ważącą 2GB, z masą zdjęć i opisem, ale ładować się będzie wolno a podejrzewam, że takiego giganta i tak wstawić nie mogę.

Plik o mniejszej rozdzielczości może znowu nic nie dać, szczególnie, jeśli ma być widać drobiazgi.

Tak więc moje kolejne pytanie brzmi:

"Da się coś z tym zrobić? Zwiększyć ilość załączników, lub też ignorować doubleposty?"

Za każdą, nawet najmniejszą podpowiedź, poradę będę wielce rada :D
Awatar użytkownika
zembol
Były tymczasowy V-ce
Posty: 44
Rejestracja: 7 sty 2012, o 19:34
Gram w:: WFB, FoW

Re: Załączniki a tutoriale

Post autor: zembol » 12 sty 2012, o 20:11

Jakie pliki chcesz dodać? Ile itd. Przybliż mi proszę temat.
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Załączniki a tutoriale

Post autor: Fleo » 12 sty 2012, o 20:14

Filmów wstawiać raczej nie będę, najprawdopodobniej zdjęcia 600x800, pewnie koło 10-15 fotek, więc strasznie dużo.
Boję się, że przy doublepostach może się zrobić bałagan.
Awatar użytkownika
Euru
Posty: 43
Rejestracja: 13 sty 2012, o 10:46
Gram w:: WFB, NST, FoW
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Załączniki a tutoriale

Post autor: Euru » 13 sty 2012, o 12:37

ja bym radził jednak wrzucic zdjęcia na zewnętrzny hosting i wklejac tylko url w znaczniku IMG.
Serwisy hostujace jak photbucket oferują nawet szybkie generowanie bezposrdenich linków do zdjęć.

tak jak np to:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Załączniki a tutoriale

Post autor: Fleo » 14 sty 2012, o 12:13

Hm.... no to by nawet jako taki sens miało, mam kilka kont na tego typu stronach, ale najczęściej rodzaj wyświetlenia to miniaturka, która dopiero po kliknięciu się powiększa, a to raczej mało wygodne. Dzięki wielkie, teraz już wiem jak ugryźć tutoriale ;)
ODPOWIEDZ