Pytania o zasady

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Pytania o zasady

Post autor: Relax » 24 lut 2015, o 10:08

ale pamiętajmy ze jedynym SH dopuszczanym jest IK...
I tego właśnie nie rozumiem, biorąc pod uwagę, że te inne badziewia też mają często po 6HP. Smaletz już zresztą sam pisał - dopouścic wszystko albo nic.
Tzn rozumiem to bo plastikowe Knighty za 400 zł sztuka idą jak świeże bułeczki a FW ma tylko zamówienia z kosztem przesyłki i ekskluzywne modele, ale sensu w tym nie widzę.
Awatar użytkownika
Krysiak
Posty: 167
Rejestracja: 23 lut 2012, o 22:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania o zasady

Post autor: Krysiak » 24 lut 2015, o 10:55

Jako siejący zagładę IK spieszę wyjaśnić :lol:

Wszystko jest spoko dopóki jest upowane pod nową edycję jak IK.

Czyli Siła D (o zgrozo przecież to ta SIŁA D o której opowiadają legendy) jest w większości przypadków na CC atakach.

Przykład: Mistrzostwa Łodzi.

Gram z ORKAMI na STOMPIE, mam kodek i wydaje mi się, że wiem jak działa model przeciwnika. A TU NAGLE TROOOLOLOLOLOOOO "wiesz stary ja wystawiam STOMPE z IA a nie tą kodeksową"....
Moja reakcja yyyy.... ale o co chodzi :?:
Okazało się, że ta NAJNOWSZA z OFICJALNEGO kodeksu ma strzelanie blastem 7 calowym S10 AP1 a TA Z IA MA 7 CALOWY BLAST SIŁA D

Ja widzę różnicę. Co nie zmienia faktu, że zabiłem badziewie niewidzialnym IK :lol: :lol: :lol:
Ale jak dla mnie powinniśmy grać wszystkim :o bo niewidzialność jest jedyną rzeczą godną zbanowania ;)
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Pytania o zasady

Post autor: Relax » 24 lut 2015, o 11:29

Ale jak dla mnie powinniśmy grać wszystkim :o bo niewidzialność jest jedyną rzeczą godną zbanowania ;)
+ 1
Z tym, że siła D jednak rządzi imo. Ja na Mistrzostwach Łodzi zaszarżowałem Knighta Brass Scorpionem za 700pkt, który jest wybitnie do combatu i ma 9HP (walker, AV14, inv 5+, podbity książką do 3+). Efekt był taki, że Knight wysadził mi scorpiona w 2 tury przez tę cholerną siłę D. Dopiero płaszczki go dogryzły bo nie miałem nic innego co było w stanie go zatrzymać a sam Knighta nie wystawię bo niby jak do chaosu....(zresztą i tak bym nie chciał)
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pytania o zasady

Post autor: Major » 25 lut 2015, o 13:03

jest jeszcze trzecia droga. MSU, mozecie popytac kena jakich rozp najbardziej nie lubi, proponuje tez sprawdzic jak wygladały zwycieskie rozpy na LVO.
Obrazek
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Pytania o zasady

Post autor: SlaaN » 29 mar 2015, o 21:18

czy battle brothers mogą zaczynać w pojeździe sojusznika? nie w dedykowanym, tylko np w takim landku?
EST SULARUS OTH MITHAS
Awatar użytkownika
Krysiak
Posty: 167
Rejestracja: 23 lut 2012, o 22:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Pytania o zasady

Post autor: Krysiak » 30 mar 2015, o 05:21

Tak :)
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Pytania o zasady

Post autor: SlaaN » 30 mar 2015, o 11:26

i gdy takie coś wychodzi z rezerw.. które zasady wpływają na rzut rezerw .. pojazdu? wkładki? czy obie?
EST SULARUS OTH MITHAS
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pytania o zasady

Post autor: Major » 30 mar 2015, o 11:45

zalezy od zasady, BB traktuj jak friendly. Np autarcha Eldarów manipuluje rezerwami DE.
Obrazek
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Pytania o zasady

Post autor: SlaaN » 30 mar 2015, o 12:49

czyli wkładając oddział wiklów do stormravena GK.. mam rezerwy które wychodzą automatycznie bez rzutu - w pierwszej turze? :)
EST SULARUS OTH MITHAS
Reksio
Posty: 242
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:47
Gram w:: FoW, Epic, TANKS, może 40k

Re: Pytania o zasady

Post autor: Reksio » 30 mar 2015, o 13:01

Kiedyś była podobna historia z vendettą, która jeszcze wtedy mogła robić outflank i veteranami. Jak się wsadzało vetów do vendetty, to dopiero FAQ ustanowiło, że robią outflank. Natomiast, jeśli robiło się odwrotnie (czyli oddział z outflankiem do pojazdu bez), to nie można było jechać przeciwnika z boku.

Tu bym powiedział, że będzie analogicznie. Jeśli wilki mają zasadę, że wchodzą w 1 turze, to pojazd tego nie dostanie. Jeśli to pojazd ma wjazd w 1, to oba unity z tego korzystają.
ODPOWIEDZ