Gracze Infinity

Tu się gracze przedstawiają
Awatar użytkownika
Ashez
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2013, o 17:24

Gracze Infinity

Post autor: Ashez » 29 kwie 2013, o 12:26

Paweł 'Ashez'

Obecnie: Haqqislam, do 300 pkt., wkrótce też Ariadna.
Obrazek

Chętnie wprowadzę w zasady.
Smal3tz
Posty: 126
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:23
Gram w:: Czterdziecha

Re: Gracze Infinity

Post autor: Smal3tz » 29 kwie 2013, o 14:20

Ja się chętnie zgłaszam na naukę, niestety dopiero w wakacje jakoś, najwcześniej w czerwcu
Awatar użytkownika
Ashez
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2013, o 17:24

Re: Gracze Infinity

Post autor: Ashez » 4 maja 2013, o 07:01

-->Smal3tz
Jasne, daj znać jak będziesz gotowy.
--
Nikt nie gra w Marauderze? Przecież to w tej chwili topowy skirmish.
'Krewetka Łódzka' - klub miłośników gier bitewnych w formacie 'unpainted'.
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Gracze Infinity

Post autor: Rydl » 4 maja 2013, o 09:52

Co rozumiesz przez topowy skirmish oO ?? Zresztą generalnie mało osób gra skirmishe w łodzi a zazwyczaj są to te same osoby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ashez
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2013, o 17:24

Re: Gracze Infinity

Post autor: Ashez » 4 maja 2013, o 16:13

Rydl pisze:Co rozumiesz przez topowy skirmish oO ?? Zresztą generalnie mało osób gra skirmishe w łodzi a zazwyczaj są to te same osoby.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pewne odczucia są subiektywne, a wobec braku twardych danych pewne rzeczy trudno oszacować. Ale postaram się tak, jak potrafię.

1. Figurki. Absolutny Nr. 1 jeżeli chodzi o skirmishe (i nie tylko). Wszystkie figurki Corvus Belli, pomalowane przez Angela Giraldeza, można obejrzeć na http://www.infinitythegame.com/.

2. Zasady. Ze wszech miar grywalne, nowoczesne i miodne. Oparte na systemie 'akcja - reakcja'. Twórcy Nueroshima Tactics bardzo mocno inspirowali się Infinity przy tworzeniu własnego systemu.Znakomity balans pomiędzy jednostkami i frakcjami. Army builder dostępny online, żadnych kodeksów, sztucznych 'zasad balansujących' etc.

3. Tło. Cyberpunk SF w najlepszym wydaniu. Dynamiczna kampania i rozwijające się tło wydarzeń razem z kolejnymi - w zamierzeniu cyklicznymi campaign bookami.

4. Gracze i community. To najwyżej oceniany na BGG figurkowy ruleset. Na znanych forach (DakkaDakka, Beastofwar) drugi - po Warmachine - najpopularniejszy system skirmish (nie znam Warmachine, ale spotkałem się z twierdzeniem, że to niekoniecznie jednak skirmish). Wiele osób twierdzi, że to najpopularniejszy system w Europie (Infinity dopiero od niedawna na dużą skalę wszedł do USA).

5. Bez wątpienia najpopularniejszy system typu Skirmish w Polsce. W samej Warszawie w Infinity gra regularnie więcej graczy niż zarejestrowanych graczy 40k na tym forum. Gra się we wszystkich większych (i wielu mniejszych) polskich miastach - za wyjątkiem chyba tylko Łodzi :( Niedowiarków zapraszam na forum Wargamera.

6. 300-400 zł. Wystarczy żeby zbudować sobie bazę turniejową do standardowej gry (200-250 pkt).

7. Nie trzeba w nic wierzyć na słowo- lada chwila będę miał drugą armię na pokazy.
'Krewetka Łódzka' - klub miłośników gier bitewnych w formacie 'unpainted'.
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Gracze Infinity

Post autor: Reyki » 4 maja 2013, o 17:11

Ja bym się pokusił o stwierdzenie że numerem jeden jest Warmashine/Hordes.

Na drugim możliwe że Infinity chociaż widze mocno rozwijającą się Malifaux oraz NST.
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Gracze Infinity

Post autor: Rydl » 4 maja 2013, o 17:22

Akurat w Łodzi po prostu w nic się nie gra to nie argument.
2. Zasady. Ze wszech miar grywalne, nowoczesne i miodne. Oparte na systemie 'akcja - reakcja'. Twórcy Nueroshima Tactics bardzo mocno inspirowali się Infinity przy tworzeniu własnego systemu.Znakomity balans pomiędzy jednostkami i frakcjami. Army builder dostępny online, żadnych kodeksów, sztucznych 'zasad balansujących' etc.
Czyli zero supportu od producenta ??

Wiesz w Malifaux jest również wysoki balans o który starają się twórcy mocno wyciągając rękę do graczy i pracując razem z nimi jestem tym co najmniej zafascynowany. Army builder dostępny online jest i w malifaux ba nawet podręcznik z zasadami jest tam dostępny za darmo zaraz obok wszystkich znaczników.

patrząc po cenach modeli to
6. 300-400 zł. Wystarczy żeby zbudować sobie bazę turniejową do standardowej gry (200-250 pkt).
jakoś mi się nie chce wierzyć ;) albo jest cię potrzebne aż tak mało albo nie gra się drogimi modelami (jak np. w malifaux są również modele po 150zł ale nikt nimi nie gra bo są słabe chodzi mi o avatary)
1. Figurki. Absolutny Nr. 1 jeżeli chodzi o skirmishe (i nie tylko). Wszystkie figurki Corvus Belli, pomalowane przez Angela Giraldeza, można obejrzeć na http://www.infinitythegame.com/.
czy ja wiem jak w każdym systemie część jest fajna część do du.. ale to jest normalne i nie wiem czy figurki to absolutny Nr.1 wygląd figurek to całkowicie indywidualna sprawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ashez
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2013, o 17:24

Re: Gracze Infinity

Post autor: Ashez » 4 maja 2013, o 17:25

Reyki pisze:Ja bym się pokusił o stwierdzenie że numerem jeden jest Warmashine/Hordes.

Na drugim możliwe że Infinity chociaż widze mocno rozwijającą się Malifaux oraz NST.
NST jest fajne, chociaż właśnie dogorywa (poza Łodzią, u nas jest trochę graczy). Zresztą 1/2 NST to zmodyfikowane zasady Infinity. Malifaux ma definitywnie swoją niszę (chociaż gra ma chyba trudniejszy entry level przez wzgląd na opisy z kart).
'Krewetka Łódzka' - klub miłośników gier bitewnych w formacie 'unpainted'.
Awatar użytkownika
Ashez
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2013, o 17:24

Re: Gracze Infinity

Post autor: Ashez » 4 maja 2013, o 17:32

Rydl pisze: Czyli zero supportu od producenta ??
Wiesz w Malifaux jest również wysoki balans o który starają się twórcy mocno wyciągając rękę do graczy i pracując razem z nimi jestem tym co najmniej zafascynowany. Army builder dostępny online jest i w malifaux ba nawet podręcznik z zasadami jest tam dostępny za darmo zaraz obok wszystkich znaczników.
No co ty, autorzy i beta-team korespondują z graczami na dedykowanym, rozbudowanym forum i pmach, balans jest tak dobry, że przeważnie nic nie trzeba zmieniać, aktualizowany co tydzień FAQ dodawany do wikipedii, też wszystkie podręczniki i znaczniki online, w tym wersja Polska podręcznika:
http://www.wargamer.pl/downloads/Zasady_2ed_PL_BETA.pdf

Koszt tak jak napisałem: większość turniejowych rozpisek (przeważnie 8-13 modeli) to 300-400 zł.

Malifaux też wydaje mi się b. ciekawym systemem i na 100% na jesień też się zabiorę za 'Malifę'.
'Krewetka Łódzka' - klub miłośników gier bitewnych w formacie 'unpainted'.
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Gracze Infinity

Post autor: Rydl » 4 maja 2013, o 17:59

Przez te opisy na kartach nie zaglądasz praktycznie wcale do podręcznika ;) no i przecież w warmiachinie/hordzie też są karty
Obrazek
ODPOWIEDZ