Dyskusja o procedurze przystąpienia do klubu

Tu można spróbować nawiązać kontakt z wszechmogącymi tego forum
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Dyskusja o procedurze przystąpienia do klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 08:38

Gabriel pisze:Zarząd zapewne myśli, a trochę mu to zwykle zajmuje (2-4 tygodnie ~_~)

Duża aktywność przyśpiesza proces :P
Z własnego doświadczenia nie nazwał bym tego Procesem. To po prostu Stagnacja, a podany przez ciebie przedział czasowy jest jak obietnice polityków w naszym państwie :roll:
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Napoleon » 5 maja 2013, o 08:44

Standardem przy przjmowaniu ludzi do Maraudera jest okres próbny. Zaczyna się zaraz po zgłoszeniu do klubu. W tej chwili na okresie próbnym jesteście w trójkę (razem z Azuriksem). W trakcie okresu próbnego podlega ocenie stopień zaangażowania w działania klubowe, to w jaki sposób z kandydatami współpracuje się podczas organizacji imprez (bo główną działalnością Maraudera jest organizacja takowych) oraz ogólny stopień zaangażowania w szeroko pojęte środowisko łódzkie. Okres próbny trwa do momentu gdy jasno będzie widać że kandydat do klubu faktycznie wnosi dużo, współpracuje się z nim dobrze i bezkonfliktowo oraz nie ma przeszkód w angażowaniu się w aktywności klubowe.

Decyzje o przyjęciu każdorazowo podejmują prezesi klubu - i oni są władni odstąpić od okresu próbnego.

Np. Azur pomimo swojej aktywności przy okazji ŁPG jeszcze nie do końca przekonał zarząd i musi się jeszcze troszke postarać (chociaż niewiele mu już brakuje). W wypadku Twoim i Smalca pewnie mogłoby pomóc zorganizowanie turnieju. pomoc przy okazji ŁPG (choć tam do roboty za dużo nie będzie bo tym razem ŁPG jest w skali mikro) czy też duża aktywność przy tworzeniu pokazowych armii klubowych/terenów.


Okres próbny trwa do skutku (np. w wypadku niektórych trwał ponad pół roku - w wypadku dużej aktywności kandydata i wykazywania przez niego inicjatywy potrafi trwać też mniej niż 12 godzin).


P.S. Marudzenie (pomimo zbieżności z nazwą klubu) nie skraca czasu trwania okresu próbnego Azuriksie :) Zaręczam Ci że jak tylko się naprawde wykażesz i przekonasz zarząd to panowie prezesi Cię dołączą, ostatni raz panowie prezesi (a konkretnie jeden z nich) pytali mnie o Ciebie nie dalej niż wczoraj.
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 08:55

Ale czy ja marudzę? Ja po prostu stwierdzam stan faktyczny. Aby można było coś nazwać procesem, to musi się coś dziać również po stronie zarządu, a każda ze stron mieć możliwość obserwacji tego postępu (nie tylko obserwacja pracy kandydata przez zarząd). W tym momencie jest to bardziej kontemplacja nad sensem istnienia świata, po cichu i w samotności :lol:
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Napoleon » 5 maja 2013, o 09:00

Azurix pisze:Ale czy ja marudzę? Ja po prostu stwierdzam stan faktyczny. Aby można było coś nazwać procesem, to musi się coś dziać również po stronie zarządu, a każda ze stron mieć możliwość obserwacji tego postępu (nie tylko obserwacja pracy kandydata przez zarząd). W tym momencie jest to bardziej kontemplacja nad sensem istnienia świata, po cichu i w samotności :lol:

Hm. A zapytałeś np. Kryspina jak wygląda Twój status ? A wykazałeś jakąs inicjatywę sam z siebie - zobaczyłeś co się dzieje, przyszedłeś do klubu pomalować, zaproponowałeś organizacje imprezy? W Marauderze inicjatywa płynąca od kandydata jest również oceniana i oceniana jest wysoko.
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 09:12

Ostatnio byłem tak, jak się zadeklarowałem, aby pomóc przy tworzeniu tych Ruinek do W40K i ogarniać "Wypraski" przyniesione przez Magdę. Tyle wiem, a skoro to Kandydat czeka na decyzję Zarządu, to imho w geście Zarządu leży regularne informowanie Kandydatów o aktualnym statusie (Jak firma kurierska wysyła coś, to ona udostępnia podgląd przesyłki, a nie klient musi wydzwaniać za każdym razem). Jakby nie było, żyjemy w dobie informatyzacji ;)

P.S.: Powiem jednak, że nienormalnie długi i niesprecyzowany okres próbny ma swoje zalety. Obecnie wiem, że oczekuję na decyzję, czy jestem wystarczająco wartościową osobą. Po przyjęciu, skoro będę już miał pewność o poczuciu własnej wartości, ja również zastanowię się czy Klub jest wystarczająco godny aby posiadać odpowiednio zaangażowanych członków, bo może lepiej będzie zrezygnować z członkostwa i spróbować za pół roku 8-)
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 58
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:11

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Misiek » 5 maja 2013, o 09:29

Twórzcie biurokrację. Turniej za tydzień tam gdzie dostał możliwości zadziałania, widać nieliczący się dla was, a Piotrek z bezgraniczniego zamulania mnie o wartościach klubu do którego chce dołączyć przeszedł so sarkazmu o który go nie podejrzewałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 09:38

Kto wie, może wyrośnie ze mnie taki prawdziwie Historyczny Maruder :lol:
Awatar użytkownika
Napoleon
Leśny Duszek
Posty: 991
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 14:38
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Napoleon » 5 maja 2013, o 09:42

Cała powyższa dyskusja szybkim krokiem zmierza donikąd - będzie do przeczyszczenia temat.

Tu nie ma żadnej biurokracji. Turniej OŁ w Przystani nie wymaga praktycznie żadnego nakładu wysiłków (w porównaniu z turniejami Maraudera) - ot skrobnąć regulamin i porozstawiać tereny na stołach - resztę OŁ zwala na Roberta - więc nie jest żadnym wyznacznikiem tego co dana osoba może wnieść do klubu.

I nikt nigdzie nie napisał że oceniane są osoby - oceniany jest ich zapał, KREATYWNOŚĆ oraz zdolność do pomocy i współpracy. Faktem jest że komunikacja wewnętrzna nam troszkę siadła - ale pracujemy nad jej przywróceniem. Jak się skończyła historia z wypraskami ? W końcu je pomogłeś robić czy nie dałeś rady ?

Z drugiej strony nie sądzę żeby ktoś u nas widział sens przyjęcia kogoś tylko dlatego że czasem pogrywa, ma fajną ksywkę i w sumie lepiej żeby nas było dużo.

Pozdro!
N.
Obrazek
"Żenada, żenada, żenada, żenada - cmoknij mnie w pompkę!" ;)
Pozdro!
N.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 58
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:11

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Misiek » 5 maja 2013, o 09:47

Czy to źle mniejszymi nakładami energii uzyskiwać te same rezultaty?
Obrazek
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Zgłoszenia do Klubu

Post autor: Azurix » 5 maja 2013, o 10:19

Kwestia organizacji turniejów jest dla mnie niejasna. Po pierwsze, jeśli chce się sprawdzić, czy ktoś umie coś zorganizować, to nie ma żadnego znaczenia pod jakimi barwami to robi (Firma zatrudniając kogoś i wymagająca doświadczenia oraz stażu nie wymaga, aby było to w jej firmie, ale w branży, bo to by się przecież samo wykluczało). Dodatkowo, jeśli ja mam samemu organizować jakąś imprezę, to będzie to Turniej Azurixa (bo jestem Azurix), albo Turniej Ośmiornicy Łódzkiej (bo jestem w KGBOŁ), a dopóki nie będę należał do Marauder Club, to mogę temu klubowi co najwyżej pomóc w ich inicjatywach. Robienie czegoś w imieniu kogoś po to, aby być przyjętym do grona tego kogoś, aby robić w tym gronie tak samo coś w imieniu tego kogoś uważam za żałosne :roll:
Zablokowany