?

Ziomek
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2014, o 09:01
Gram w:: wh40k

Re: ?

Post autor: Ziomek » 20 cze 2016, o 11:25

Idea ciekawa tylko moim zdaniem 750 to zbyt blisko ostatniego pułapu. Może jednak 1k ?
Awatar użytkownika
kwiatusiek
Posty: 170
Rejestracja: 9 mar 2015, o 11:18
Gram w:: Warhammer 40000

Re: ?

Post autor: kwiatusiek » 20 cze 2016, o 11:31

Z kumplem bylibyśmy chętni pograć, na jakieś nie duże punkty ;). Tak jak piszecie 750-1000 brzmi bardzo w porządku.
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: ?

Post autor: Relax » 20 cze 2016, o 12:38

Dlatego proponowałem głosowanie jawne na format punktowy. Myślę że standardowy tydzień wystarczy żeby każdy zainteresowany się wypowiedział. Ja też bym raczej był za 1000 pkt ale dostosuje sie do każdej sugestii.
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 225
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:57

Re: ?

Post autor: Loczek » 20 cze 2016, o 13:18

Siema,

Ja mam taką propozycję:

- 1000 pts
- brak LoW
- brak limitów na detachmenty wliczając outbound (a czemu nie).
- allies jak w podręczniku
- IA dopuszczone ale musi być oryginalny model
- stół 4x4, na 1000 pts standarowy stół może być za duży
- misje tylko Mealstorm, wszystki karty grają.
- brak kill pointów
- wszystkie frakcje dostpępne włączając kult Genokradów/Deatchwatch
- FAQ draft dopuszczony z zastrzeżeniem że jak wyjdzie nowy to też go wliczamy
- końcowa klasyfikacja liczymy min 5 najlepszych bitew (w zależności od liczebności graczy)
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: ?

Post autor: Gabriel » 20 cze 2016, o 14:06

Godojta sobie godojta, ale ...

Czemu będę upierał się że to będzie 750.

Każdy etap (jeśli będę je robił do końca ) planowałem by wzrastał o stałą wartość.
Przy skoku 500 liga skończy się na 2000 (mało kto się zgłosi bo to już poważne punkty)
Przy skoku 250 skończy sie na 1250 co jest ostatnim małym formatem (ego ludzie będą mieć modele)

Możecie wznowić dyskusje :P
Cezary
Posty: 123
Rejestracja: 26 gru 2012, o 17:55
Gram w:: WH40K

Re: ?

Post autor: Cezary » 20 cze 2016, o 14:24

Ja też bym chętnie zagrał tylko najlepiej na 1000 punktów (lub więcej).
Uważam, że wszystko powinno być dopuszczone oprócz SH i GC, a Mealstorm'y powinny być okrojone tak jak na turniejach.
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 523
Rejestracja: 13 sty 2012, o 17:21
Gram w:: X-wing, Fow, Wfb, 40k,Mordheim
Lokalizacja: Gehenna

Re: ?

Post autor: VonBarnaky » 20 cze 2016, o 14:28

Ja bym chciał by można było grać na niezmodyfikowaych misjach. W końcu po coś człowiek wydał pieniądze. A tutaj polhammerowy zonk... :roll: :roll:

Reszta mi obojętna , ewentualnie 2-3 detachmenty max.
- Grant Ward?
- Yes, I'Am.
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 225
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:57

Re: ?

Post autor: Loczek » 20 cze 2016, o 14:35

Cezary pisze:Ja też bym chętnie zagrał tylko najlepiej na 1000 punktów (lub więcej).
Uważam, że wszystko powinno być dopuszczone oprócz SH i GC, a Mealstorm'y powinny być okrojone tak jak na turniejach.
Ja bym dał ogołnie LoW. Wszystkie charactery jak Draigo czy Papa smerf jest również przegięty na 1k punktów.

Turnieje to lekkie wypaczenie zasad. Wszyscy na turniejach wrzucają te killpointy i okrojone karty. Co szkodzi dać wszyskie.

No i mieszanie Mealstorma i Eternala to również porażka.
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: ?

Post autor: Relax » 20 cze 2016, o 16:55

Godojta sobie godojta, ale ...
O jak miło, poczułem się jak w korpo :|
Czemu będę upierał się że to będzie 750.
Wiesz liga jest dla graczy więc może warto ich wysłuchać zamiast sie upierać.
Każdy etap (jeśli będę je robił do końca )
A to Ty robiłeś pierwszy?
planowałem by wzrastał o stałą wartość.
Nie ma takiej konieczności - jak ludzie będa chcieli, żebu ustalić format jaki im pasuje to czemu ich ograniczać?
rzy skoku 500 liga skończy się na 2000 (mało kto się zgłosi bo to już poważne punkty)
Przy skoku 250 skończy sie na 1250 co jest ostatnim małym formatem (ego ludzie będą mieć modele)
Zanim do tego dojdzie to wszystko się rozleci jak graczy i ogarniającego wszystko orga nie będzie.
Możecie wznowić dyskusje :P
Nasze serca radują się Twoją wspaniałomyślnością :lol:

A co do LoW na 1000 pkt to ja bym też dopuścił, ale mam trochę opory ze względu na to, że liga miała być właśnie wprowadzeniem dla młodych graczy. Co do specjali to Drago czy Papa przeciagu nie zrobi ale już np Tigurius, Pask czy Farsight mogą sporo namieszać, ale jak chcecie to czemu by nie?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: ?

Post autor: Gabriel » 20 cze 2016, o 18:09

Relax pisze:O jak miło, poczułem się jak w korpo :|
Relax pisze:Nasze serca radują się Twoją wspaniałomyślnością :lol:
Tia, źle się wyaziłem / zostałem źle odebany ... Pasowało mi to że w końcu ruszyła jakaś dyskusja na tamat ligi, a nie "ktośtam, kiedyśtam, gdzieśtam". Można było to ruszyć zaraz po tym jak Enzeru zakończył poprzednią, ale jakoś do momentu jak obudziłem temat nikt nie chciał podjąć inicjatywy...
Czyli co ? Beze mnie bądź Enzeru nie ma zorganizowanego warhammera 40k w Łodzi ??? Przynajmniej tak to na razie wygląda ZZZzzz ....
Relax pisze:Wiesz liga jest dla graczy więc może warto ich wysłuchać zamiast sie upierać.
Upieram się tylko przy jednej rzeczy, co do reszty na razie nie mam zamiaru się wypowiadać i tylko czekam na rozwój dyskusji.
Relax pisze:A to Ty robiłeś pierwszy?
Jakoś nie widzę żeby ktoś chciał się podjąć kontynuacji tego co robił Enzeru, a po rozmowie z nim miałem od niego zielone światło by to kontynuować na własną rękę więc ...
Mogę tego się nie podejmować jeśli ktoś będzie się za to chciał zabrać.
Relax pisze:Nie ma takiej konieczności - jak ludzie będa chcieli, żebu ustalić format jaki im pasuje to czemu ich ograniczać?
Poblem w tym że nie jest możliwe wymyślenie takiego formatu, by wszystkim pasował...
Dlatego rzucony został wstępny format, teraz piszecie co byście chcieli, a jak dyskusja się zakończy jakimś kompromisem to org napisze reg.
Relax pisze:Zanim do tego dojdzie to wszystko się rozleci jak graczy i ogarniającego wszystko orga nie będzie.
Nie wiem co będzie czy nie będzie, ale to co piszesz jest możliwe.
Relax pisze: A co do LoW na 1000 pkt to ja bym też dopuścił, ale mam trochę opory ze względu na to, że liga miała być właśnie wprowadzeniem dla młodych graczy. Co do specjali to Drago czy Papa przeciagu nie zrobi ale już np Tigurius, Pask czy Farsight mogą sporo namieszać, ale jak chcecie to czemu by nie?
Nie ustalał bym zasady, skoro tylko jedna osoba na razie wypowiedziała się że nie chce wszystkich LoW (+ tylko ty wspomniałeś na razie zakaz imiennych (przypominam że w LoW są takie maluchy też jak Avatar, który ani imiennym ani GC ani SH nie jest ), nie skomentowny przez nikogo na razie), reszcie na razie, albo to obojętne, albo tylko chce zakazać wariantów GC i SH.

Czekam na dalszy rozwój sytuacji, na razie wracam na jakiś czas na "kanapę" ....
ODPOWIEDZ