"Season of War" - dyskusje ogólne.

Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2549
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: stave » 11 lip 2016, o 19:51

Michał - na prawdę bardzo łatwo ogarnąć stworzenie rozpy serio to jest chwilka - przerabialiśmy to w sobotę na testach. GW poszło do przodu i w takiej formie na zachodzie będzie to się sprzedawać. łatwo prosto i na temat - dopiero podczas gry się trza wysilić intelektualnie/strategicznie :D

Oczywiście do tego potrzebujesz dalszego info o którym pisał Ruziel ale to masz od GW za free do ściągnięcia.

Tysiąc punktów jest bo poniżej nie ma sensu grać - nie pokażesz tego co rzeczywiście posiada ta gra.
Powyżej tego pułapu dla nowicjuszy bezsensu.

Dodatkowo prywatnie od siebie dodam, że mimo moich obaw gra u nas miała balans i mega zwroty akcji - standardowo było spalanie szarży na 3 cale :D

Na chwilę obecną liczy się gra a nie przebijanie się przez nie wiadomo ile stosów tekstów, rulesów itd. Nawet zacząłem podkładować swoje plagusie :D a to w moim przypadku nie lada wyczyn.

Jednym słowem jestem zauroczony obecną wersją.
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: Gabriel » 12 lip 2016, o 14:34

Malutki updejt ...

okazało się że wyjeżdżam w niedziele na tyddzień więc w pierwszym tygodniu kampanii będzie tycia obsówka z aktualizacją wyników.
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 8
Rejestracja: 4 lip 2016, o 08:16
Gram w:: AOS, Mordheim, Wolsung

Re: "Season of War"

Post autor: Maciek Mazgaj » 13 lip 2016, o 05:58

Ruziel pisze: Chcemy coś przyzywać? Musimy sobie odłożyć na to punkty z dostępnej puli. Np. biorę armię za 700 punktów, a 300 przeznaczam na summoning. W czasie bitwy mogę te punkty wydać na przyzwanie dowolnej jednostki spośród dostępnych, ale płacę za nią odpowiednią ilość punktów jakbym dołączał ją do rozpiski. Przyzwę Daemon Prince'a za 160? Z 300 pkt. zostaje mi dostępnych 140, a więc mogę przyzwać jeszcze 10 horrorów. Wyjątkiem od tej reguły są zasady pozwalające uzupełnić unit jak u Flesh Eater Courts - one mają uzupełnienia darmowe, pod warunkiem, że liczba modeli nie przekroczy ilości początkowej oddziału.
Ale w przypadku kiedy ginie nam model, a mamy możliwość przywoływania właśnie takich modeli to, o ile czar jest udany, robimy to bez żadnych dodatkowych zasad i model zabity wraca na stół?
Czy tak?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: Gabriel » 13 lip 2016, o 15:04

Nie, jesli ginie nam np. terrorgheist to ponowne przyzwanie go kosztuje jego wartość punktową. Jeśli nie masz wolnych punktów na niego to nie możesz go przyzwać.
Awatar użytkownika
MaciekSyncerek
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:42
Gram w:: Warhammer 40k, age of sigmar, warheim.

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: MaciekSyncerek » 13 lip 2016, o 15:31

Szukam dobrego człowieka który użyczy mi na ten turniej:
Gyrocoptera
oraz 10 longbeardsów


swoją drogą małe pytanko. w punktach jest coś takiego jak alltilery detechment. Czy naprzykład biorąc cannona musze wziąść go też?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: Gabriel » 13 lip 2016, o 15:50

masz bodajże 0-2

Więc możesz wziąć do 2, ale nie musisz wziąć żadnego.
Awatar użytkownika
MaciekSyncerek
Posty: 32
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:42
Gram w:: Warhammer 40k, age of sigmar, warheim.

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: MaciekSyncerek » 13 lip 2016, o 15:58

Ale ten alltilery detechment to jest załoga tak? to czy wykupując organ guna mam już załogę wliczoną, czy to ten alltilery detechment który trza dokupić?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: Gabriel » 13 lip 2016, o 16:43

*wyjaśnione*
Awatar użytkownika
Ruziel
Posty: 60
Rejestracja: 24 cze 2016, o 09:12
Gram w:: Warhammer Age of Sigmar, Warhammer 40,000

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: Ruziel » 13 lip 2016, o 16:59

Pojawiła się już oficjalna strona kampanii. http://seasonofwar.games-workshop.com/

Można na niej śledzić postępy walki całego świata o 3 nowo wzniesione miasta-enklawy sił Ładu w Realm of Life.

Ameryka i Kanada walczą o Living City, Europa o Pheonicium, a reszta świata o Greywater Fastness. Można już odnaleźć Stagraf wśród sklepów biorących udział. :)
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: "Season of War" - dyskusje ogólne.

Post autor: Enzeru » 15 lip 2016, o 17:46

W samej lidze nie wezmę udziału bo nie zdążę się ogarnąć. Znalazłem chyba armię którą bym sobie pograł kiedyś dla zabawy. Może usiądę i poczytam. Zobaczymy.
In the name of the Emperor I order you to die!!!
ODPOWIEDZ