System punktowania turniejowego

Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 29 gru 2014, o 19:59

I nie liczyć ratingów band. Ostatni turniej był lekko przewałowany bo liczyła się ilość wygranych plus rating.

I tak się okazało że na ostatnią bitwę ludzie brali najemników co by rating podbijać.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Azurix » 30 gru 2014, o 10:51

Nars pisze:a co do punktacji, zrobic poprostu W/D/L + bonus za zabicie wrogiego bossa i bonus jesli wroga banda nie zda testu rozbicia, wiecej chyba nic nie potrzeba, i tka ot jzu daje wiele mozliwosci
Co to takiego i ten Rating? :)
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 30 gru 2014, o 12:16

:twisted: a takie tam ;)


ale tego sie brac pod uwage nie powinno, bo:
-wystarczy dokupic nawet zwyklych henkow do oddzialow zeby podbic 5 za model poprostu + ewentualny exp.

ja mialem kiedys bande possestow, tzn w sumie possesta rozwinietego praktycznie na maxa xD
8 ws, 6S, 6/7T, 8I niestety tylko 2w ale 5 albo 7 A juz nie pamietam, sporo skilli, biegał po 21+ cali na ture, invy na 5+ i inne takie. sam rozkladal cale bandy przeciwnika a poza nim byl tylko magisterek i jakis pomocnik by spelnic wymog 3 modeli.

patrzac na ten magiczny parametr swiatczacy niby o potedze bandy to moja byla najslabsza bo inne mialy 2-3 razy wyzszy i co? sam possesed ich bil.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Azurix » 30 gru 2014, o 12:34

A co to te W/D/L? :)
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 30 gru 2014, o 13:31

Wygrana/remis/porażka po angielsku? Bosh....
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 30 gru 2014, o 13:38

A co do historii Nara to taka trochę mało prawdopodobna. Wygranie misji pojwdynczym modelem nie jest mozliwe chyba że przeciwnik to plewa. Wystarczy załapać kilka kawałków spaczenia i się wycofać. Kiedyś to było notorycznie robione. Poza tym statystyka jest przeciw takiej akcji. Wystarczy gościa przewrócić i mo z na powiedzieć że jest trupem w walce z liczniejszych wrogiem. Dalej to opcja zabicia Magistra i taki opętany testuje się co turę a lidera 8 to nie dużo.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Azurix » 30 gru 2014, o 14:43

Ale widać z jego wypowiedzi, że Wojownicy Cienia nie wygrywają na 2+ z Re-Rolle z całym światem. Mają wysokiego BSa, są szybkie i zwinne, ale nadal mało wytrzymałe i jest ich mało, bo mają swoją wartość w złocie, którą trzeba za te zdolności zapłacić. Przynajmniej ja tak to rozumiem z tego co powiedział Nars :roll:

Przy okazji, czy te: http://www.hong-crewet.dk/Mordheim/Warb ... Forest.pdf zasady dla Łotrzyków ze Stirlandu są prawidłowe, czy gdzieś indziej mam szukać? :)
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 30 gru 2014, o 15:51

Jest ich faktycznie mniej niż w pozostałych bandach ale i tak szybko awansują. I tu właśnie jest problem. Są niezbalansowani. Żeby był balans to elfy musiały by być droższe lub mniej dopasowane na starcie. Tak aby rozwijały się w tempie przeciętnej bandy. Co za przyjemność w grze bandą która na starcie szybciej i łatwiej się rozwija. Jedyne wyzwanie to nie dać się zabić za szybko. Ba. Nawet jak modele zginą to można je odkupić z takim samym expem. A patrząc na liczebność to nawet po przegranej bitwie dostaną sporo golda.
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 30 gru 2014, o 15:57

Chociaż wiesz co. Masz modele to zagraj kilka potyczek i sam zobaczysz o co chodzi. Ja tam mogę zagrać z każdym i każdą bandą towarzysko.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Azurix » 30 gru 2014, o 16:28

Hmm, a jak to wygląda w przypadku gier Mordheimowych bez Kampanii? Wtedy nie ma tego problemu, że szybko awansują, nie? :)

Mam pomalowanych 27 modeli Shadow Warriorów (robią mi za Łuczników, bo w tym klimacie stylizuję strzelecką część armii), to można się jakoś umówić kiedyś i zagrać. Przy okazji nauczę się dobrze mechaniki tej gry, bo nie grałem jeszcze ani razu i tylko tak ogólnie ją ogarniam, a wy sobie sprawdzicie możliwości Elfów :P

P.S.: Podbijam pytanie o Rzezimieszków ze Stirlandu ;)
ODPOWIEDZ