System punktowania turniejowego

Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 28 gru 2014, o 01:05

nie no, tu nie chodzi o to by kazdy zbroje mial, ale o to by ktos wogole chcial je kupowac i nosic. widzisz nawet oryginalne modele łowcow maja na sobie lajciaki chociaz, a musisz sobie wyobraziz ze kazdy z nicvh nago biega prawie ;] w dodatku prawie kazdy krytyk kasuje sejwa.
no i jest jeszcze ten krytyk zwany rykoszetem ktory jest najgorszym krytykiem jaki mozna trafic ;P

co do uzbrojenia, to chyba nie ma w oryginalnych modelach zadnego ktory ma sprzet ktorego nie jest w stanie uzywac z listy swej bandy xD przynajmniej ja nie kojarze.

wiesz, np atakuje cie zwykly chlop lub ciec z ws2, trafia na 5+... trafia cie 1 raz, chcesz parowac.
parowanie jak pamietam mowi ze musisz uzyskac wynik wiekszy niz atakujacy i tak:
-jesli wyrzucil 5, sparujesz go wyrzucajac 6 na kostce.
-jesli wyrzuci 6, nie mozesz sparowac tego ataku.

a teraz, atakuje cie wampir z WS5 :] trafia cie na 3+ i raz dostales na tej 3 powiedzmy.
chcesz parowac, i tak:
-jesli wyrzuci 4+ sparowal twoj atak....

troche smieszne nie? lepszych wojownikow latwiej parowac niz truchlo i zombiaki ;]

u nas zrobilismy tak jak wielu jeszcze z najmity, parowanie to przeciwstawny test WS+k6, jesli obronca ma wiecej to sparowal, jesli rowno lub mniej to mu sie nie udalo. to sprawia ze koks z WS8 bardzo latwo paruje i ciezko go sparowac.

oczywiscie mozna grac na podstawowe zasady bez niczego, ale jak trafisz w ekipie jakiegos koksiaza co ogarnia ten system i chce bardzo wygrywac to bedziesz po paru grach plakal przez zęby grajac z 15 modelami wyposazonymi w proce i/lub pałka/pałka, ja tka mialem i to fajne nie bylo ;] proba podbiegniecia do budynku z siostrami na nim i w nim konczyla sie routem mej bandy moze z 1 walka HTH bo 14-18 strzalow z proc nie da rady wystac nawet podbity jzu possest lub vampir.

shadow warriorzy niby przegieci, prawda. ale jesli ich wlasicicel chcial by pograc a nie ponabijac innych ;] to i oni by znosni byli bo koszt i expa maja na starcie nieziemskiego a gina jak wszystko co ma t3...


pytalem tez o to bo kiedys mi sie zdawalo ze wy w warhejma gracie xD az sobie sciagnolem i druknolem calą ksiazke.

pozdro
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Azurix » 28 gru 2014, o 01:50

Hmm. Zabawne, bo akurat podobny temat odnośnie Mordheima zacząłem tu: http://forum.osmiornica.info/viewtopic. ... 38#p158738 na forum Ośmiornicy, a teraz zauważyłem, że tą tematykę Nars również poruszył tutaj :lol:
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 28 gru 2014, o 10:10

bo tam chyba za wiele osob juz w niego nie gra :] wiesz ja moge grac na standard, zaden problem. poprostu w mordke rozegralem 1000+ gierek, z roznymi bandami na rozne setupy i wiem ze jednak te podstawowe zasady sprzed wielu lat nic nie ruszone ani nie odswierzone przez GW maja problemy co jakis czas.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Azurix » 28 gru 2014, o 12:45

Ja bym chętnie w Mordheima pograł, ale nie mam za bardzo funduszy na zakup Bandy (jak coś na Bitewniaki się pojawia, to zwykle potrzebne jest przy Infinity i WFB), więc liczyłem na grę Elfami (no bo tu za bardzo nic kupować nie muszę, a i modele ładne), ale niestety frakcja nie jest zawarta w jakimś "Annualu" i wystawić nie mogę. Drugą frakcją, która zwróciła moją uwagę, to oryginalne Siostry Sigmara, ale do skompletowania 15 modeli, które będą mieć niepowtarzające się wzory, to gruba kasa jest potrzebna, a poza tym patrzyłem na eBay nawet i ciężko dorwać wszystkie te figsy :?
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 28 gru 2014, o 14:59

ja nie mam nic przeciwko elfom :] gralem z nimi kiedysw i possesci im nakopywali w tylek.

siostry ma moj kumpoel, podstrawowa banda i slepa dodatkowo, moze zapytam moze chce sprzedac.

band mam kilka jak cos moge porzyczyc.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Azurix » 28 gru 2014, o 15:25

Nars pisze:Ja nie mam nic przeciwko elfom :] gralem z nimi kiedysw i possesci im nakopywali w tylek.
To czemu ReyQ gada mi na forum OŁ oraz Fleo marudzi, że Elfy to banda wygrywająca na 2+ z Re-Rollem? :roll:
Nars pisze:Siostry ma moj kumpoel, podstrawowa banda i slepa dodatkowo, moze zapytam moze chce sprzedac.
Co masz na myśli odnośnie Sióstr? A co do sprzedaży, to chętnie nabędę, ino zarobić muszę na nie :)
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Fleo » 28 gru 2014, o 18:56

Jeśli chodzi o imprezy Morki, które organizujemy cyklicznie, to gramy na zasadach turniejowych Polskiej Sceny Mordheim. Możecie o wszystko zapytać tu: http://azylium.vot.pl/ForumsPro.html
Powinien was zainteresować dział uściślenia zasad.
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 29 gru 2014, o 14:51

no dzieks za odpowiedz, poczytam sobie potem.

nie wiem czemu ci gadali ze sa przegieci :]
jak sie w kampani rozwina to napewno sa gieci, ale kazda banda ktora sie rozwinie jest gienta.

a elfy na poczatku to:
-malo modeli ktore umieraja jak zwykle człeki dzieki T3
-duzy rating z powodu ich expa startowego

ich + jest taki ze maja BS4 na starcie wiec z lukow lepiej kosza niz wiekszosc (chodz bodajze reikland tez ma strzelcow z BS4 na starcie)

a strzelecko lepiej i tak wypadaja siostry i skaveni... 2gc za proce i tak na kazdym modelu. ktos do ciebie biegnie to dostaje ilosc modeli razy 1 lub 2 strzaly(gorzej trafiajace, ale to i tak duzo kamykow)
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 29 gru 2014, o 17:23

Nie wiem czy czegoś nie zmienili ale podstawowi shadow warriorzy roznosili rozwinięty reikland w każdej możliwej sytuacji. Wyższy BS, Wyższa Inicjatywa. Plus ruch 5 cali. Taki miks skavenów, reiklandu i possessed bo i przywalić potrafili.

Grałem przeciw temu dwa razy i dwa razy roznosila mnie ta mało liczna banda albo przez rozbicie mojej bandy albo wykonując cel misji.

Szybkie i zwinne modele błyskawicznie zajmują objectivy i się chowają a jak ktoś do nich dojdzie to jest sieczka.
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 29 gru 2014, o 19:05

bazowo maja BS4 tylko ich boss ma BS5 ale nadal strzelaja tylko z łuków... ile razy sie wnerwialem jak 3 strzaly z kusz nie ranily nikogo na 3+. sile maja 3, max 4 wiec z possestami za wiele wspolnego nie maja ;] w mordce wszystko zalezy od scenara takze.


a co do punktacji, zrobic poprostu W/D/L + bonus za zabicie wrogiego bossa i bonus jesli wroga banda nie zda testu rozbicia, wiecej chyba nic nie potrzeba, i tka ot jzu daje wiele mozliwosci
ODPOWIEDZ