System punktowania turniejowego

Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 30 kwie 2014, o 12:35

Po ostatnim turnieju pojawiły się pytania dotyczące systemu punktowego.

Trochę porozkminiałem scenary i zasady i najbliżej Mordce jest w tej chwili do Wh40k.

Ogólnie to w Mordce sporo jest misji zadaniowych w stylu znajdź coś, zajmij coś, przechwyć coś itp.

Czyli mamy tak zwany objective.
Dodatkowo można dodać punkty za:
- zabicie dowódcy- odp. slay the warlord
- pierwszy zgon-odp. first blood
- zajęcie deploya przeciwnika

Czyli mamy 3 VP za poboczne objective plus X VP za główne cele.
W zależności od misji daje się odpowiednią ilość VP na każdy objective.
Doprowadzenie do rout-testu i wycofania przeciwnika 5VP
Dobrowolne opuszczenie pola walki -3VP

Dodatkowo jako że w rulebooku zapisany jest bonus za różnicę ratingową band można się pokusić o danie bonusu. Jeśli walczą bandy o ratingu różniącym się o 50 pkt to gracz z niższym ratingiem zaczyna z przewagą np 2-3 VP.

Dla przykładu:
Wyrdstone hunt- 4 kamyki (dajmy na to po 3VP za kamyk)
Banda Krasnali rating 78
Banda Skavenów ratind 128

Krasnale zaczynają z bonusem 3 VP
Obie bandy mają po 2 kamyki, krasnale zabiły dowodzącego szczurami oraz jako pierwsze przelały krew a szczury wbiegły w deploy krasnali (suma VP 11 krasnale : 7 szczury).
Szczury spowodowały jednak na tyle duże straty u wroga że ten usciekł z pola walki tym samym dając szczurom 5VP i w ostatecznym rozrachunku wychodzi 12:11 dla szczurków.

Tabela prosta bo nie wyliczamy różnicy VP tylko sumujemy co bitwa. Jako małe punkty liczone są ratingi na koniec każdej bitwy ale z zaznaczeniem że najemnicy do koncowego ratingu się nie zaliczają (bo mając sporo złota można sobie sztucznie nabić rating dokupując kilku najemników).

Sugestie jakieś?
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Fleo » 30 kwie 2014, o 12:57

Mówiliśmy DOKŁADNIE o tym samym przed turniejem i poprzedni turniej był na tych samych zasadach. My to wszystko wiemy i mamy to obcykane, bo tak gra cała Polska, jedyne co było nie tak, to to, że według zasad trzeba to zgłosić tydzień wcześniej. Ale dzięki za wsparcie i chęci :)
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 30 kwie 2014, o 14:15

Nie wiem jak było na wcześniejszym turnieju ani nie wiem jak gra reszta kraju.

To co napisałem jest wynikiem szybkiej analizy problemu który powstał i o którym teraz usłyszałem.

Podobno nie było dobrego systemu punktowania turniejowego (takie info dostałem).
Ja tylko na prośbę kilku graczy wrzuciłem pomysł. Jeśli się pokrywa z innym schematem to oznacza tylko jedno- jest niezły i spokojnie można go stosować.

Nie wiem gdzie, kto, co i w jakim celu zgłasza.
Wiem że turniej rozegrany w miniony weekend nie był rozegrany według regulaminu.
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 24 gru 2014, o 19:53

jako ze planuje wrocic do aktywnej gry, to czy nie lepiej by bylo:

-za wygrana i przegrana odpowiednia liczba punktow, w mordheimie chyba zremisowac nie mozna
-dodatkowe punkty za rozbicie bandy wroga przed wypelnieniem zwyklego celu misji
-dodatkowy punkt za wyoutowanie dowodcy wrogiej bandy

i thats all.
bonus za rating jest dla expa, a jezeli by miala by juz byc jakas wartosc za ich roznice to - vp dla tegoco ma go wiecej, skaveni w liczbie 15 na starcie z procami kosza naprawde wiele i ciezko jest to pokonac w walce a i przegonic i o obiectiv powalczyc trudno.

na ktore zasady gracie?

pozdro i wesolych
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 26 gru 2014, o 11:51

Jak to na które? Jedyne oficjalne.
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 26 gru 2014, o 18:33

hmm czyli te niedorobione do konca xD? no bo jeszcze te autorsko fanowskie sa
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 26 gru 2014, o 20:28

Nie wiem co w nich jest niedorobionego. Ale są oficjalne więc gra się wg. nich.
Nars
Posty: 17
Rejestracja: 13 sie 2012, o 13:17

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Nars » 26 gru 2014, o 21:45

oficjalnie to nie ma zasad do mordki ;] bo ten system wyparował ze sklepow i strony producenta. mysle i mam nadzieje choc sie tego boje ze w zwiazku z pojawieniem sie gry na kompa, GW odswierzy i ten system troche albo wyda na nowo.

a niedorobienia, hmmm różne tam są, od nierealnego parowanie, przez totalny bezsens a moze raczej nieoplacalnosc noszenia pancerzy i tarczy, bo nie wazne co sie bierze, najefektywniej kupic 2x mlotek po 3gc i wio.... tanio tesko i PG kuresko xD

a co do WYSIWYG, w mordce on jak najbardziej obowiązuje jesli chodzi o bronie(w wiekszosci, bo proc, sztyletoe i innych takich malych chowanych nie trzeba przedstawia) a i niektorzy stosuja go apropo pancerzy i musze przyznac ze wtedy gra robi sie calkiem zbalansowana bo mimo ze malo efektywne to kazdy cos tam musi miec.

ja nagralem sie w mordke gier setki, na zasady z podrecznika tylko, na home rulsy i troche warhaima. no i niestety ale sam system a raczej jego detale z podstawowej ksiazki ktore swe lata juz ma, sa czesto mizerne, niejasne i potrafia sprawiadz przegiecia lub ostro zburzyc balans gry.
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 523
Rejestracja: 13 sty 2012, o 17:21
Gram w:: X-wing, Fow, Wfb, 40k,Mordheim
Lokalizacja: Gehenna

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: VonBarnaky » 27 gru 2014, o 09:32

E. :roll:

(Dla mnie Mordheim jest fajniejszy od wfb i wh40k)

Zapraszamy do Stagrafu. Umówisz się na grę i będzie ok. 8-) 8-)
- Grant Ward?
- Yes, I'Am.
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: System punktowania turniejowego

Post autor: Reyki » 27 gru 2014, o 19:52

Co co wysiwygu to problem się pojawia bo jeśli chcesz grać oryginalnymi modelami bez konwersji to jesteś w dupie bo często albo model nie ma alternatywnej wersji z innym sprzętem albo ma taki sprzęt jaki w grze nie może być użyty przez daną postać. Ja jakoś grając masę gier w basic rule book nie zauważyłem przegięcia. Fakt zbroje są niegrywalne. Ale właśnie o to chodzi. Wyobrażasz sobie poszukiwacza skarbów który musi niepostrzeżenie spenetrowac miasto i do tego nosi pełną plytowke?
ODPOWIEDZ