Ktokolwiek?

Czyli pokurcze, orki i inne upiorki
Smal3tz
Posty: 126
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:23
Gram w:: Czterdziecha

Ktokolwiek?

Post autor: Smal3tz » 30 lis 2013, o 18:19

Ktokolwiek żyje w tym temacie? Są jakieś turnieje ciekawsze w regionie? Czy gdybym chciał zacząć grać, to miałbym z kim i jak? Mam ochotę zebrać Isengard i nie wiem czy mi się to opłaci (mogą to być jednak niestety halucynacje wywołane filmowym maratonem :) ). Jaka jest w ogóle różnica między Lotr a Wotr, czy dodatek Hobbit jest teraz generalną nazwą systemu, czy raczej dodatkiem do gry?


Jednym zdaniem, może ktoś wyjaśnić z czym to się je? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Ktokolwiek?

Post autor: Zigmunth » 30 lis 2013, o 21:08

LotRa jako takiego nie ma juz. Jest Hobbit, ale sie nie znam.
Ogolnie LotR / Hobbit skirmish. WotR hordy (WFB).

Bardzo fajne systemy. Mam gdzies jakis Rohan. Trochę łóczników, trochę konnych. Może jakiś Aragorn by się znalazł. :D
Smal3tz
Posty: 126
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 19:23
Gram w:: Czterdziecha

Re: Ktokolwiek?

Post autor: Smal3tz » 30 lis 2013, o 21:13

A tak pi razy drzwi ile to jest horda tam modeli? 70? 120? Mówię tu raczej o Isengardzie. Jakieś dodatkowe podręczniki itp są wymagane?
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Ktokolwiek?

Post autor: Zigmunth » 1 gru 2013, o 00:51

Hahahah...

Jak graliśmy Rohan vs Isengard to koleś miał około 240 :) Ja koni też miałem koło 100tki
ślivek
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2012, o 21:19

Re: Ktokolwiek?

Post autor: ślivek » 1 gru 2013, o 12:37

System jednak bardzo skalowalny. Da się grać na dużo mniej i iirc (z informacji sprzed 5 lat) zazwyczaj grali na mniejsze ilości w Gamelordzie. Jednak to dawno i niewiele ludzi w sumie stała paczka to była.
Tak jak Zig napisał Wotr to bitewniak pełną gębą a Lotr i Hobbit (hobbit to przedłużenie tak jak np. kolejna edycja w warhammerze trochę) skirmishe. Od strony mechaniki to taki uproszczony warhammer za czasów herohammera (bohaterowie bardzo mocni - Aragorn otoczony 6 uruk-hai ze wsparciem pikinierów za plecami statystycznie sobie nawet radził).

Nie mam pojęcia czy ktoś w to jeszcze w Łodzi gra ale jakbym chciał się dowiedzieć na pewno zapytał bym w GameLordzie
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Ktokolwiek?

Post autor: Zigmunth » 1 gru 2013, o 16:36

Do LotRa to nawet gdzies maly podrecznik mam chyba.
Zawsze mozna sobie pyknac, ale mi ostatnio na 40k nie wystarcza czasu, a co dopiero na inne systemy.
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2549
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ktokolwiek?

Post autor: stave » 1 gru 2013, o 22:05

Hobbit jest u mnie z instrukcją jak cos po drugie ostatnio Napoleon zebrał trochę armii na rozpoczęcie nauki dla osób z poza Klubu (patrz Mistrzostwa), Sass pewnie ma, więc coś by się znalazło ale próby tak już na poważnie były podejmowane aby to rozhulać jakoś w Łodzi i na chwile obecną lipa a figsy z Lotra/Hobbita se leża i sie kurza.

Reasumujac jest cięzko - w regionie łódzkim lipa jak cholera - możesz wejść na forum Mitrila i tam zobaczyć które regiony w Polsce jeszcze grywają.

Jedyne osoby, które robiły sobie turnieje itd pojawiają się u Andrjeja z GLa. Jakoś im do nas nie po drodze.
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
Awatar użytkownika
Hoops
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2012, o 13:38
Gram w:: WFB, WH40k

Re: Ktokolwiek?

Post autor: Hoops » 2 gru 2013, o 17:46

Podobno 30ego będzie jakiś turniej w lotra w GLu, ale szczegółów nie znam. Pewnie na stronie GameLorda coś znajdziesz o ile w ogóle jeszcze istnieje :P
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2549
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Ktokolwiek?

Post autor: stave » 3 gru 2013, o 19:47

zapewne jest i zapewne znowu będzie ta sama ekipa co była rok czy nawet 2 lata temu :D niestety Lotr na chwile obecna to martwy system u nas. Hobbit niby zmiany w systemie wprowadził ale tak na prawde to odgrzany kotlet i jedynie pozostaje tylko fakt ze bardzo ładne figurki ma ale to w wypadku GW dość często standard. Mało figsów wydali które hm... powodują mieszane uczucia.

Teraz jak coś hiciorem jest bryka krasków, Gandalf i Bilbo w beczkach, znaczy Bilbo na beczce hehe za bagatela 200 zł brutto :D

Ale z kolei jak spojrzysz na Elfy to spokojnie można je wykorzystać w Lesniakach jedyny minus to skala, więc więcej pożytku by było gdyby zmienili skalę ale jak wiemy to nie jest realne.

Jedynym wyjątkiem jest WOTR, w którego chętnych tez nie widać, ale patrząc na Stany tam ostro w to pogrywali.
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
ODPOWIEDZ