Pytania o zasady i do Koorynatora

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Rydl » 27 lis 2012, o 20:17

Czw podczas działania zasady "noc" można strzelać z broni z zasadą "barrage"?
Tak ale cel nie może być dalej niż 36" cytat z podręcznika "The shooting unit cannot pick a target more then 36' away"
Czy artyleria ma 360 stopni ostrzału?
Tak. Jest napisane tylko że musi widzieć cel , chyba że jest barrage wtedy nawet nie musi widzieć celu.
Obrazek
abad86
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012, o 14:40
Gram w:: WH 40.000

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: abad86 » 28 gru 2012, o 15:07

Siemka, Na forum jestem nowy , ale 40 nie jest mi obca gdyż grałem z 10 lat temu i postanowiłem powrócić do fanu. ale widzę że sie trochę pozmieniało w tej dziedzinie odnośnie zasad. czytając zasady do 6 edycji ( po Polsku) zauważyłem parę nowych wątków. Zdążyłem uzbierać już całkiwm wystarczalną do gry armijkę i zagrać z kumplem o podobnym statusie gry co ja. no i pojawiło sie parę wątpliwości. więc proszę o rozwianie ich w miarę możliwości:
1. Sytuacja- walka wręcz marini kontra deathmarks+ kryptek. ginie 2 marinów i 8 DM + krypt. test na morale przegrany wycofka. ale tu pojawia sie moje pytanie. co następuje najpierw protokół reanimacji, i zasada wszech wieczny dla krypta, czy wycofanie 2 ostatnich DM z walki? co Następuje pierwsze z zasad zasada wszechwieczny co pozwoli wstać kryptekowi z Kulą wskrzeszenia i dać protokół oddziałowi na 4+ , czy po śmierci krypta oddział zdaje na swój 5+?
2. Jak konkretnie działa Łuk w Destruktorze teslowskim?( Giwera z barki zaglady) Mówi on że po rozpatrzeniu głównego celu,, JEDNOSTKI" znajdujące sie w 6`` od głownego celu dostają K6 trafień z S6. Czy to znaczy że każda figurka znajdująca sie w 6`` dostaje K6 trafień na 6 czy oddział, jesli jest ich kilku)?
3. Czy zamiast stać i przyjąć szarżę przeciwnika można od razu zrobić w tył zwrot i uciec.
4.Czy podczas ostrzeliwania się przy szarży z broni snajperskiej ( na 6 trafienie jak strzał pośpieszny) działa zasada precyzyjne trafienie?( jak to jest przypisane do danej zasady specjalnej dla broni snajperskiej)?
5. Czy można szarżować na ten sam oddział w który sie strzelało w Turze strzelania.

Chwilowo tyle pytań Dzisiaj gram rewanżyk z marinami może pojawią sie nowe sprawy do wyjaśnienia. Sory za spalszczanie nazw ale mam polski podręczni i kodeks.
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Rydl » 28 gru 2012, o 15:28

Na szybko :
3. Czy zamiast stać i przyjąć szarżę przeciwnika można od razu zrobić w tył zwrot i uciec.
Nie niema takiej opcji od 4 ed co najmniej ;) jedne co teraz możesz zrobić to overwatch.
4.Czy podczas ostrzeliwania się przy szarży z broni snajperskiej ( na 6 trafienie jak strzał pośpieszny) działa zasada precyzyjne trafienie?( jak to jest przypisane do danej zasady specjalnej dla broni snajperskiej)?
Tak działa
5. Czy można szarżować na ten sam oddział w który sie strzelało w Turze strzelania.
Tu odpowiem inaczej nie można szarżować innego oddziału niż ten w który się strzelało
Obrazek
abad86
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012, o 14:40
Gram w:: WH 40.000

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: abad86 » 28 gru 2012, o 16:10

No dzięki , a co z resztą 1 i 2 ?:P
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Reyki » 28 gru 2012, o 16:15

AD1. Trzeba ogarnąć w codexie necronów w której chwili jest reanimacja

AD2. Unit czyli oddział dostaje k6 hitów
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Sisi » 29 gru 2012, o 15:41

Reanimacja jest na końcu danej Fazy.
abad86
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012, o 14:40
Gram w:: WH 40.000

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: abad86 » 7 sty 2013, o 17:37

No spoko na koniec danej fazy. Czyli dajmy na to po przegranej walce nekroni najpierw wykonują test morale i ewentualny odwrót, potem reanimacje w miejscu w którym sie zatrzymali , czy najpierw reanimacja a potem test morale i ewentualny odwrót?
kard
Posty: 88
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:14

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: kard » 7 sty 2013, o 18:42

na koniec fazy czyli po testach. I wszelkich walkach
abad86
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2012, o 14:40
Gram w:: WH 40.000

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: abad86 » 7 sty 2013, o 19:55

No w porządku. czyli pomimo tego że trupy zostały ileś cali po odwrocie nokronów gdzieś z tyłu wstają tam gdzie sie zatrzymały?
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Enzeru » 7 sty 2013, o 22:42

Jeśli oddział wycofuje się z walki to wszystkie zabite necrony dokonują samozniszczenia żeby uniknąć schwytania przez wroga.
Czyli jeśli Necro przegrał walkę i nie zdał testu to nie ma wskrzeszania.
In the name of the Emperor I order you to die!!!
ODPOWIEDZ