Pytania o zasady i do Koorynatora

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Gabriel » 29 mar 2013, o 22:58

Nie ma problemu:P
Ja 2 tyg temu też nie wiedziałem że coś takiego istnieje :P

(schowane to jest, że nie wiem :/ )
Awatar użytkownika
Donwito
Posty: 128
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:26

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Donwito » 30 mar 2013, o 11:58

Jeśli chodzi o Deathwing Assault to sprawa powinna być wyprostowana w najblizszym FAQ. Na BOLS czytałem ze prawdopodobnie wyjdzie kilka tygodni pod kodeksie TAU razem z errata do Demonów od razu.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Gabriel » 30 kwie 2013, o 23:21

Dobra, Napoleon podsunął mi w miarę ok pomysł więc muszę się upewnić że działa :P

Sytuacja : DA+SM, ogólny spam termosów, w HQ belial, libra/chapa w AHQ Libra z Nullem, i Gate.


1) Czy DWT po Gate ma swoje przerzuty ? W teori Gate jest traktowane jak Deep Strike :/

2) Co jest I-sze, rezerwy czy moce ?

3) Jak moce są przed rezerwami to można zrobić myk :
Wystawiam normalinie 10-tkę z wszystkimi HQ, Gate pod twarz przeciwnika -> rezerwy korzystają z Homera Beliala ? W sumie Belial na początku tury jest na stole więc imo z DS nie ma problemów :S

Za odp z góry dzięki :P
Awatar użytkownika
Rydl
Posty: 312
Rejestracja: 8 sty 2012, o 20:23
Gram w:: # Malifaux # Infinity # Horda #

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Rydl » 1 maja 2013, o 00:45

1) Czy DWT po Gate ma swoje przerzuty ? W teori Gate jest traktowane jak Deep Strike :/

A ty nie masz przerzutów tylko po tym swoim specjalnym deepie ?? jeśli nie to masz przerzuty i po tym.

2) Co jest I-sze, rezerwy czy moce ?

zgodnie z faq wy wybierasz co chcesz rzucać najpierw
Obrazek
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Gabriel » 1 maja 2013, o 09:16

Dzięki :)
Awatar użytkownika
Donwito
Posty: 128
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:26

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Donwito » 1 maja 2013, o 09:50

Strona 64 DA

Teleport Homer: Friendly units composed entierly of models in Terminator armour do not scatter when deepstrike, as long as the first model is place with 6'' of the telport homer's bearer. For this to work, the bearer of the teleport home must have been on the board at the start of the turn.

Belial jak korzysta z Deathwing Assault to jest na poczatku fazy ruchu a nie na poczatku tury. Do tego Libra dołączony do oddziału też musi mieć Terminator Armor.

Co do Vengeful Strike to działa zawsze po deepstriku dla modeli ktore maja ta zasade. Strona 44 kodeksu DA
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Gabriel » 1 maja 2013, o 09:53

Dzięki, ale nie pisałem tu o DWA tylko o deep strike za pomocą Gate of Oblivion, gdzie modele na początku tury są na stole :P

Edit: Meh, patent działa 50-50, mały problem w związku z tym, że niestety unit nie dostaje Tactical Precision ~_~
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Reyki » 1 maja 2013, o 13:35

Brama z dexu SM jest teleportem na początku fazy ruchu. Nie jest to rezerwa.

Na początku tury sa moce (lub rezerwy: i tu wg. FaQ decyduje gracz).
Następnie jest faza ruchu (i tu wchodza niektóre moce tj. Brama).
Następnie faza strzelania (i tu kolejne moce które są shooting attack).
Następnie assaulty i koniec tury.

Jeśli sytuacja wygląda tak że na stole nie ma termosów DA i Beliala. To żadna z zasad Beliala nie działa bo go nie ma fizycznie w grze (było to FaQowane że jak kogoś nie ma na stole to jego zdolności nie działają).

Nie wiem jak dokładnie działają zdolności Beliala i DWT.

Teoretyczna sytuacja:
DWT robią Deepa na początku tury. Spadają sobie na homer i jest git.
DWT robią Deepa na początku tury. Spadają sobie ze swoimi zasadami bo Belial był wcześniej na stole.
DWT robią deepa na początku tury w pobliże Libry z Bramą. Niestety Libra nie może ich teleportować bo DWT nie sa w oddziale z librą (nie mogą spaść na librę by być bliżej niż cal od niego-mishap).
Oddział który ma homer a spadł jako pierwszy nie daje homera kolejnym oddziałom spadającym w tej samej turze (analogicznie do locator beacona z jajek).

Sytuacja bardzo dziwna i nie wiem dokładnie jak sytuacja ma wyglądać.

IMO nie jest możliwe zrzucenie DWT i Beliala w jednej turze oraz zastosowanie zdolności Beliala i teleportu z Libry w tej samej turze.
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Enzeru » 14 maja 2013, o 12:46

Reiki - Belial ma zdolność,która mówi,że on i oddział w całości złożony z kolesi z zasadą Inner Circle (tu problem bo Libra SM jej nie ma) nie scateruje przy DSie.
Więc - mimo iż go nie ma to jego zasada działa bo ma wpływ na jego pojawienie się ;)
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Pytania o zasady i do Koorynatora

Post autor: Reyki » 14 maja 2013, o 14:53

No ok. Czyli belial i termosy spadaja wg zasad beliala. Libra nie moze soe z nimi zrzucac wedlig tych samych zasad bo nie jest inner circle. Wiec albo spadaka z zasadami beliala bez libry albo z lobra na zasadach ogolnych. Idac dalej kak belial z chlopakamo sie zrzuci a nastepnoe doloczy do nich libra to sie chlopakioga brama teleportowac ale na zasadach ogolnych.
ODPOWIEDZ