Ciekawsze FAQi z draftu

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 225
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:57

Re: Ciekawsze FAQi z draftu

Post autor: Loczek » 11 maja 2016, o 12:51

On some models, it will actually be impossible to move the gun and point it towards the
target because of the way the model is assembled. In this case, players should assume
that the guns on a vehicle are free to rotate or swivel on their mountings. In the rare cases
when it matters, assume that guns can swivel vertically up to 45º, even if the barrel on the
model itself cannot physically do that! Additionally, assume all hull-mounted weapons
can swivel horizontally up to 45º.
Cytat z podręcznika.
Dodatkowo w podręczniku jest fota (Arc of Sight2) na której widać że ze kąt jest 45 ale całościowy więc od pozycji 0 mamy 22.5 stopnia ruchu w lewo w prawo górę i dół.

Jak się nie myle na templatce od flamera jest zaznaczony kąt 45 stopni.
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Ciekawsze FAQi z draftu

Post autor: Relax » 11 maja 2016, o 13:03

OK, ale to dotyczy akurat takich modeli, które NIE MOGĄ ruszać lufą broni.
Knight może.
Czy to znaczy, że mamy 45 stopni od frontu modelu (zakładamy, że lufa ma być nieruchoma) czy też 45 stopni od aktualnej orientacji lufy?
Chyba to pierwsze prawda? Bo mnie zasiało pewne wątpliwości to pytanie o Super Heavy Walkers własnie z tego powodu, że one mogą obracać bronią w przeciweństwie do np dredów.
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 225
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:57

Re: Ciekawsze FAQi z draftu

Post autor: Loczek » 11 maja 2016, o 13:53

Knight nie skreci aż tak łapą aby uderzyć z battle cannona w lewą stronę (spr doświadczalnie). Zatem wydaje mi się że tylko 45 stopni tak jak napisane jest dla walkerów. Sam mam IK i niestety ale takie mamy zasady.

Zauważ że Dread w walce wręcz mimo że jest pojazdem w walce wręcz zawsze bijesz w przedni armour chyba że jest immobile z racji tego że może się obrócić w korpusie o 360 stopni.
ODPOWIEDZ