Pytania o zasady

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Pytania o zasady

Post autor: Relax » 2 lip 2015, o 08:05

To jeszcze nic. Po leśnym turnieju wczytałem się głębiej w zasady Khorne Demonkin i wyłapałem coś, czego chyba nikt dotąd nie zauważył. Otóż jak lord chaosu ma siekierkę przemiany w Bloodthirstera to kiedy jego model zginie, lub w JAKIKOLWIEK INNY SPOSÓB ZOSTANIE USUNIĘTY Z GRY w odległości 6 cali pojawia się świnia. Jednak jeśli za blood pointy opętasz sobie lorda i zamienisz go w Demon Princa to DP otrzymuje WSZYSTKIE artefakty Lorda - w tym siekierkę.
Mechanizm jest więc taki: korzystając z punktów krwi zamieniam Lorda w DP. Model Lorda zostaje usunięty, pojawia się świnia a DP dostaje siekierkę. DP ginie - pojawia się druga świnia i wszystko to za 40 pkt. - Niezłe co?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady

Post autor: Gabriel » 2 lip 2015, o 19:25

Wykminili to podczas grilla w sobotę. Trochę o tym gadali, ale w końcu wyszło że koniec końców to bezużyteczne jest (no chyba że apo) :P
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 523
Rejestracja: 13 sty 2012, o 17:21
Gram w:: X-wing, Fow, Wfb, 40k,Mordheim
Lokalizacja: Gehenna

Re: Pytania o zasady

Post autor: VonBarnaky » 3 lip 2015, o 07:28

Czy LoW może być wzięty z Secondary Army? Czy tylko Primary Army?
- Grant Ward?
- Yes, I'Am.
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Pytania o zasady

Post autor: Relax » 3 lip 2015, o 09:57

A dlaczego miałby nie być brany?
Ziomek
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2014, o 09:01
Gram w:: wh40k

Re: Pytania o zasady

Post autor: Ziomek » 3 lip 2015, o 15:42

Mam pytanie odnośnie ilości broni którymi można interceptorować wykorzystując EWO.
Poniżej zasady (wytłuszczenia dodoałem ja).

Tau Empire Codex:
Early warning override
All weapons on a model with early warning override have interceptor special rule.
BRB --> Special Rules:
Interceptor
At the end of the enemy movment phase, a weapon with the interceptor special rule can be fired at any one unit that hase arrived from reserve within it's range and ilne of sight. If this rule is used, the weapon cannot be fired in the next turn, but the firing model can shoot a diffrent weapon if it has one.
Czyli skoro mam oddział Broadsidów i każdy ma 3 bronie: HYMP + SMS + Seeker Misle
To każda z nich dostaje intercepta. Zasada intercepta mówi że każda broń z interceptem może być wystrzelona. Dodatkowo obostrzenie dotyczące ilości broni którymi się strzela dotyczy tylko shooting phase (zasada z podręcznika poniżej)

BRB--> Weapons:
More then one weapon
Unles Otherwise steated, if a model has more then one shooting weapon, he must choose which one to shoot- he cannot fire both in the same Shooting Phase...
Czy coś mi umkneło ? Wpadłem na to przypadkiem :D Sprawdząłem interceprta pod kontem Reavenwing Support Squadron która to formacja także daje intercepta land speederom. Jak myślicie czy one też mogą wszystkimi brońmi interceptorować (sprawa jest mniej oczywista)?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady

Post autor: Gabriel » 3 lip 2015, o 16:12

Jeśli model ma zaznaczone że może strzelać z większej ilości broni to strzela większą ilością broni w intercepcie.

Pojazdy mogą strzelać ze wszystkiego, monstrusy i suity z 2 broni. itp itd.
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Pytania o zasady

Post autor: SlaaN » 3 lip 2015, o 20:24

LoW tylko z primary
EST SULARUS OTH MITHAS
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady

Post autor: Gabriel » 3 lip 2015, o 20:34

LoW można brać z dowolnego detaczmentu posiadającego na to slot Slaanie, nie musi to być primry detachment :/
Ziomek
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2014, o 09:01
Gram w:: wh40k

Re: Pytania o zasady

Post autor: Ziomek » 3 lip 2015, o 22:41

Gabriel pisze:Jeśli model ma zaznaczone że może strzelać z większej ilości broni to strzela większą ilością broni w intercepcie.

Pojazdy mogą strzelać ze wszystkiego, monstrusy i suity z 2 broni. itp itd.

Zasada mówi co się dzieje jeśli ma ją broń nie model.
Ewo u Tau gwarantuje Intercepta dla wszystkich broni jakie ma model (nie ma to nic do rzeczy z multitrackerem ani z tym iloma brońmi strzela w shooting phase).
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Pytania o zasady

Post autor: SlaaN » 4 lip 2015, o 07:52

Chodziło mi o to, że nie może być z Allied Detachment
EST SULARUS OTH MITHAS
ODPOWIEDZ