Newsy

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Awatar użytkownika
Krysiak
Posty: 167
Rejestracja: 23 lut 2012, o 22:11
Lokalizacja: Łódź

Re: Newsy

Post autor: Krysiak » 22 maja 2014, o 08:19

Kryspin w wolnym czasie możesz mi skserować podręcznik jak już go otworzycie ;) :lol: :lol:
Reksio
Posty: 242
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:47
Gram w:: FoW, Epic, TANKS, może 40k

Re: Newsy

Post autor: Reksio » 22 maja 2014, o 08:28

A tak swoją drogą, to im dłużej o tej demonologii myślę, tym głupsza się wydaje (oczywiście przy znanych dotąd zasadach). Wystarczy wziąć kombo:

Primary: demony - 4x Heraldzi z 3 lvl
ze 3 unity horrorów + support jaki się chce
Secondary: gwardia (kij, że come the apocalypse - potrzeba tylko bloba z toną psykerów i księżulkami). 3x primaris lvl2 + wyrdvane psykerzy x1

Dzięki temu mamy 22 + D6 warp charge'ów co turę i conajmniej 3 przyzywanka dużych demonów. Resztą przyzywamy małe demony - pink horrory/heraldów - mniej więcej 3-4 unity na turę, co daje co turę o 3-4 WC więcej, generując kolejne unity. Perpetum mobile jak w mordę strzelił. Głupie jak mój lewy but.


A, jeszcze armia unbound: 19x herald lvl3. Koniec. Jak mam 1 turę, to przyzywam średnio 10 nowych unitów. Ekstra ^^
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Newsy

Post autor: Major » 22 maja 2014, o 09:04

Reksio pisze:A tak swoją drogą, to im dłużej o tej demonologii myślę, tym głupsza się wydaje (oczywiście przy znanych dotąd zasadach). Wystarczy wziąć kombo:

Primary: demony - 4x Heraldzi z 3 lvl
ze 3 unity horrorów + support jaki się chce
Secondary: gwardia (kij, że come the apocalypse - potrzeba tylko bloba z toną psykerów i księżulkami). 3x primaris lvl2 + wyrdvane psykerzy x1

Dzięki temu mamy 22 + D6 warp charge'ów co turę i conajmniej 3 przyzywanka dużych demonów. Resztą przyzywamy małe demony - pink horrory/heraldów - mniej więcej 3-4 unity na turę, co daje co turę o 3-4 WC więcej, generując kolejne unity. Perpetum mobile jak w mordę strzelił. Głupie jak mój lewy but.
jak przyzwiesz duze demony to juz nie przyzwiesz małych bo tracisz psykera, szanse na peril sie zwiększyły radykalnie a demony nic nie moga na nie poradzic. i jeszcze taki cytat.

The new psychic phase is still a nerf to psychic heavy armies. No matter how you look at it. Sure a mastery level 3 psyker may have good chances to cast prescience. But before he could cast prescience AND two other powers.

A lvl 3 psyker may now cast one WC1 power around the same chance as he could cast three WC1 powers before. That's two less powers.
If you want to reliably cast a WC2 power (prescience) with 5 dice, you have a 81% chance of succes. A LD10 psyker had a 91% chance to cast the power in 6th. That's a 10% difference! You need 6-7 dice now to have around the same chance of success.
With 5 dice you have a 13% (!!!) chance of perils with worse potential results. 6 dice is 19% and your chance at casting a WC2 power is still worse than a ld10 psyker in 6th.
Deny the witch may be very slim on a blessing, but it's there.

So tell me, how in hell is a psychic army not nerfed in 7th? The only boon are the very powerful malefic powers.

Don't get me wrong, I think it's a good thing to nerf psyker spam. They are still very efficient in low numbers. Because the D6 roll is worth more with fewer psychers.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Newsy

Post autor: Enzeru » 22 maja 2014, o 09:13

Ok, Reksio - ja moge zagrać ale bez proxow :mrgreen:
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Reksio
Posty: 242
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:47
Gram w:: FoW, Epic, TANKS, może 40k

Re: Newsy

Post autor: Reksio » 22 maja 2014, o 10:15

Major pisze:
Reksio pisze:A tak swoją drogą, to im dłużej o tej demonologii myślę, tym głupsza się wydaje (oczywiście przy znanych dotąd zasadach). Wystarczy wziąć kombo:

Primary: demony - 4x Heraldzi z 3 lvl
ze 3 unity horrorów + support jaki się chce
Secondary: gwardia (kij, że come the apocalypse - potrzeba tylko bloba z toną psykerów i księżulkami). 3x primaris lvl2 + wyrdvane psykerzy x1

Dzięki temu mamy 22 + D6 warp charge'ów co turę i conajmniej 3 przyzywanka dużych demonów. Resztą przyzywamy małe demony - pink horrory/heraldów - mniej więcej 3-4 unity na turę, co daje co turę o 3-4 WC więcej, generując kolejne unity. Perpetum mobile jak w mordę strzelił. Głupie jak mój lewy but.
jak przyzwiesz duze demony to juz nie przyzwiesz małych bo tracisz psykera, szanse na peril sie zwiększyły radykalnie a demony nic nie moga na nie poradzic. i jeszcze taki cytat.

The new psychic phase is still a nerf to psychic heavy armies. No matter how you look at it. Sure a mastery level 3 psyker may have good chances to cast prescience. But before he could cast prescience AND two other powers.

A lvl 3 psyker may now cast one WC1 power around the same chance as he could cast three WC1 powers before. That's two less powers.
If you want to reliably cast a WC2 power (prescience) with 5 dice, you have a 81% chance of succes. A LD10 psyker had a 91% chance to cast the power in 6th. That's a 10% difference! You need 6-7 dice now to have around the same chance of success.
With 5 dice you have a 13% (!!!) chance of perils with worse potential results. 6 dice is 19% and your chance at casting a WC2 power is still worse than a ld10 psyker in 6th.
Deny the witch may be very slim on a blessing, but it's there.

So tell me, how in hell is a psychic army not nerfed in 7th? The only boon are the very powerful malefic powers.

Don't get me wrong, I think it's a good thing to nerf psyker spam. They are still very efficient in low numbers. Because the D6 roll is worth more with fewer psychers.
Oj Wojtek, za dużo czytasz bzdur w internecie :)

Ogólnie psykerowanie jest słabsze, ale dedkowane armie psykerskie na demonologii będą rządziły imo. Przyzywanie nowych unitów jest po prostu za dobre.

Btw. ciekawe czy wszyscy mają dostęp do demonologii, bo jeśli tak, to super będzie przyzywanie pink horrorów w 12", które przyzwą pink horrory w 12", a te przyzwą kolejne np. na tylny pancerz czołgu i go zaglanują.


Tak czy siak - obaczy się za jakiś czas jak to będzie wyglądało. Może nie ma co teraz kruszyć kopii o nieznane zasady.


P.S. Jak czytam moc "cursed earth", to rozumiem, że się kumuluje z innymi "cursed earth". Witamy w edycji inva 2+ z re-rollem 1 dla całej armii :) Chyba, że any other, rozumiemy jako "inne niż cursed earth". Zaczynają się nieścisłości :)
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Newsy

Post autor: SlaaN » 22 maja 2014, o 12:04

Krysiak pisze:Kryspin w wolnym czasie możesz mi skserować podręcznik jak już go otworzycie ;) :lol: :lol:
hehe to mnie tez.. a jak już będzie opcja zakupu samego rulebooka to mi zamów :)
EST SULARUS OTH MITHAS
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Newsy

Post autor: SlaaN » 22 maja 2014, o 12:09

co do czarów to sprawę rozwiązałby zapis, że danej mocy można użyć raz na turę :)
to tylko max 6 dużych demonów.. polowa nie wyjdzie.. polowe zdispellujesz :P
EST SULARUS OTH MITHAS
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2569
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Newsy

Post autor: stave » 22 maja 2014, o 13:04

To tak:

Rulebook podzielony jest na 3 knigi i jest sprzedawany w całości - Rulesy osobno to tylko Podstawka, która zapewne wyjdzie hm...za 2 czy 3 miechy - strzelam bo tak zazwyczaj działali. Wpierw muszą sprzedać główne booki.
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
Awatar użytkownika
SlaaN
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2012, o 15:39

Re: Newsy

Post autor: SlaaN » 22 maja 2014, o 13:05

wiem.. zaczekam :)
EST SULARUS OTH MITHAS
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2569
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Newsy

Post autor: stave » 22 maja 2014, o 13:05

ewentualnie podjedz jutro :D :mrgreen:
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
ODPOWIEDZ