Pytania o zasady

Rozpiski, zasady i pogaduchy o termosach i marynatach
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Pytania o zasady

Post autor: Sisi » 21 paź 2014, o 22:02

To samo ja uważam że jak coś jest oficjalnie wydane i tym się gra to powinno być dozwolone. Skończyć z tym całym: "Bo ja nie mam/albo mnie nie stać to innym nie pozwolę".

Najpierw tym zacząć grać co się da, a potem dopiero wyciągać jakiekolwiek wnioski. A nie, nie bo nie.
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Pytania o zasady

Post autor: Zigmunth » 21 paź 2014, o 22:23

Bo to zaczyna wygladac jak marsz noobow w BF4 czy CSie... Nie uzywamy snajperek bo to, bo tamto, shotgunow tez nie, bo to bo tamto. Ostatecznie zostana same AK i M4 i beda narzekac ze brak broni do wyboru.

To samo z 40k. Boze, jaka ta gra jest zasniedziala, stary system i w ogole. A jak GW wyda cos nowego to lament ze cos czego nie znaja... no chu* strzela czlowieka jak slyszy takie pie*dolenie.

Gramy na wszystko, no moze bez IA bo niewiele osob czai zasady i firma siostra wiec w sumie nie ma musu, ale jakiegos wielkiego sprzeciwu nie bede robil. Gramy i lamiemy te gre na mozliwe sposoby. Jak sie okaze ze ktos wygrywa to przeciez go nie zbanujemy, tylko znajdziemy sposob.

Jakos 3 Ripkow nikt nie banuje. Deathstarow tez nie... yhhh [RAGE MODE OFF]
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Pytania o zasady

Post autor: Relax » 22 paź 2014, o 06:52

Dobra miśki - pytanie o zasady. Power of the Maschine Spirit zezwala na strzał z jednej broni dodatkowej, nawet jeśli inne zasady (np ruchu) tego zabraniają. Czy oznacza to również strzelanie trzeciej rakiety w salwie na flyierach?
Awatar użytkownika
Major
Posty: 561
Rejestracja: 4 mar 2012, o 22:37
Lokalizacja: Pabianice

Re: Pytania o zasady

Post autor: Major » 22 paź 2014, o 07:37

IA a nie gra z innego powodu. Ilość błedów w zasadach jest tak wielka ze poprostu nie nadaja sie do gry turniejowej.
Obrazek
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Pytania o zasady

Post autor: Sisi » 22 paź 2014, o 13:02

Nowe IA są poprawiane i zmieniane pod nową edycję zasad (7ed W40k).
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady

Post autor: Gabriel » 22 paź 2014, o 16:03

W tej edycji nie ma ograniczenia ile rakiet wystrzelisz Relaxie
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 523
Rejestracja: 13 sty 2012, o 17:21
Gram w:: X-wing, Fow, Wfb, 40k,Mordheim
Lokalizacja: Gehenna

Re: Pytania o zasady

Post autor: VonBarnaky » 22 paź 2014, o 16:35

Ja tam bym wystawiał Bunkier zwykły i Aegis. Only. :roll:

Trudno, mnie się nie spieszy. :mrgreen: Poczekam na "zgodę" Stronghold Assault".

Pytajnik - Jak mamy to cudo z bateriami laserowymi z W.o.M to to wali w 2 cele czy 1 ? Bo nie mam zasad w tym momencie.
- Grant Ward?
- Yes, I'Am.
Awatar użytkownika
Enzeru
Posty: 719
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:16

Re: Pytania o zasady

Post autor: Enzeru » 22 paź 2014, o 17:30

Well well Zigi i Sisi - widzę tu akcję nie znam się to się wypowiem"..
Kiedy ostatnio graliście choćby w turnieju lokalnym? W domu można grać we wszystko - turniejowo wiele zasad jest po prostu nie grywalnych, a zbyt duża ich ilość nie pomaga w ich ogarnięciu nawet tym,którzy mają pilnować ich przestrzegania.
GW popełniło 3 straszne błędy w tej edycji i wszystkie są związane w jakiś sposób z Apocalypsą...
1. Pozwolenie na łączenie każdej armii w ramach sojuszu - niby ma to zrównać przewagę lojalistów w tej kwestii, ale rodzi takie kwiatki jak SM i CSM w jednym teamie itp.
2. Siła D - nie będę się rozpisywał - totalny absurd nie na skirmishową grę jaką jest 40K.
3. Pola siłowe i bunkry z AV:15 - J.W.

Osobiście nie mam nic przeciw Redutom itp. - jak ktoś lubi marnować punkty - jego wola. Ale wycinanie części podręcznika jest słabe, więc wszystko albo nic.
Zajrzyjcie na forum ligowe i zobaczcie jakie były krzyki jak chciałem Eskalację i SA dopuścić - ludzie nie lubią tych dodatków bo są mało grywalne i po prostu psują zabawę.
Najlepszą odpowiedzią na Knechta jest drugi Knecht - pomijając to,że jest to pułapka marketingowa GW (co nią nie jest w sumie? ;p )to przy takiej eskalacji zbrojeń (gra słów zamierzona) wkrótce zmienimy nazwę gry na Mechwarrior...
In the name of the Emperor I order you to die!!!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Pytania o zasady

Post autor: Gabriel » 22 paź 2014, o 18:49

Jest mikro up podręcznika na stronie BL


Zmienione poruszanie SH w trudnym terenie i precision shoty.

Do tego :

buff khornowych chariotów demonów
jakieś zmiany w broniach termosków wilków
blasty znoszenie ich i markerlighty tau
nerf fajnego przedmiotu z black legionu
i DE które nie chcmą mi się otworzyć ;S
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Pytania o zasady

Post autor: Zigmunth » 22 paź 2014, o 19:02

Enzeru pisze:2. Siła D - nie będę się rozpisywał - totalny absurd nie na skirmishową grę jaką jest 40K.
Po pierwsze: nie placz nie placz :D

Po drugie: zmienili wlasnie, nie ma juz Kills All tylko jest tabelka ze strony 163 MRB a nie tego z Apo
ODPOWIEDZ