Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Rozpiski, zasady i pogaduchy o klockach, klopach i Brokułach
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Zigmunth » 3 lip 2015, o 09:58

Reksio
Posty: 242
Rejestracja: 20 cze 2012, o 09:47
Gram w:: FoW, Epic, TANKS, może 40k

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Reksio » 4 lip 2015, o 11:07

Zigmunth pisze:Ktokolwiek wierzy, że to jest 9tka, ten jest chyba odklejony od rzeczywistości...

To jest dodatkowy system.
No ciekawe kto na końcu okaże się odklejony od rzeczywistości :)
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Zigmunth » 4 lip 2015, o 12:52

Reksio pisze:
Zigmunth pisze:Ktokolwiek wierzy, że to jest 9tka, ten jest chyba odklejony od rzeczywistości...

To jest dodatkowy system.
No ciekawe kto na końcu okaże się odklejony od rzeczywistości :)
No właśnie widze :P

Ale wczesne ploty nie mowily nic o scrollach i takich tam. Teraz widze ze to moze miec nawet sens. Ale gafa zostala :D

Bawi mnie tylko fala hejtu, a i tak wszyscy beda w to grac co grali :P
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2549
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: stave » 4 lip 2015, o 13:22

To i tak idzie na Stany tak naprawdę tam się wszyscy cieszą oprócz pewnej firmy kora robi Maszynkę :D

A u nas pewnie się to w końcu przyjmie po jakimś czasie, ale popitolic trza jak zawsze w tym kraju.
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Azurix » 4 lip 2015, o 14:56

Samo w sobie się nie przyjmie. Aby dało się w to grać, to potrzeba wartości punktowe mieć i sloty jakieś ;)

Musi być opcja, aby można to było nazwać "grą", bo na razie są tylko mechanika poruszania się i profile jednostek :?
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Zigmunth » 4 lip 2015, o 15:57

Bo to nie jest dla cisnieniowcow tylko dla ludzi ktorzy chca sie pobawic.
Ale tego pewnie nie zrozumiesz ;)
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Azurix » 4 lip 2015, o 16:37

Czyli dla ludzi takich jak ja w takim razie, bo sam chciałbym się dobrze bawić przy Age of Sigmar i ciśnieniowcem nie jestem. Niestety zauważyłem ostatnio po rozmowie z Fleo, jak mocno powergaming zagnieżdżony jest W40K i zaczynam się zastanawiać, czy warto w to wchodzić, czy jednak będzie się dało pozostać przy Age of Sigmar. Ciebie także skłaniam do refleksji nad problemem obu systemów przy okazji ;)

Nie wiem jednak co to za argument z twojej strony, skoro nawet zwykłe planszówki wprowadzają równe szanse dla graczy i mają konkretnie określoną mechanikę tego co wolno oraz tego co jest zakazane. Dodatkowo, zainteresowałem się Warhammerem jako systemem bitewnym dlatego, że wymaga myślenia podczas gry i konstruowania armii (w Chińczyka i Wojnę grać mi się nie chce), a ten "twór", nie będący nawet grą, jest pod tym względem nudny. Rozumiem, że o zabawie w Age of Sigmar mówisz w kontekście sześciolatka z "figurkami akcji", który "bawi się" z rówieśnikami, to wtedy przyznaję ci rację i GW wypuściło świetny produkt :roll:

Nie wiem czy widziałeś mnie podczas bitew, to byś może zrozumiał mój punkt widzenia. Zazwyczaj w czasie gier jestem spokojnym i bezspinkowym graczem, ale żyłka na czole zaczyna mi pulsować, gdy ktoś próbuje wałować na zasadach i nie trzyma się Rule Booka. Stąd można wysnuć wniosek, że jednak cenię sobie, jak wszystko jest jasno i wyraźnie opisane, czego od Age of Sigmar również oczekuję :?
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Gabriel » 4 lip 2015, o 19:15

Azur wstawiłeś taki cytat na ośmiorniczce :
How is it balanced:
However you want it to be, the game has rules for equal armies and completely one sided builds. The key is that conversation we were talking about earlier.

If one of you turns up with three bloodthirsters and the other turns up with three units of 5 archers that game is going to be a different animal than if the other guy turned up with three Mortarchs or even three units of 10 archers. It's up to you to balance your own games based on your personal experience. Leaving you the freedom to play how you want. Ultimately it's a game for adults at the level we're talking about here and it's up to us to decide what's fair, what isn't and if we even care.

If you're in any doubt as to whether the game you're about to play looks balanced, it probably isn't, ask yourself what would make it balanced and make it happen if that's what you want to do.
Za ten cytat AoS ma u mnie 10/10.
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2549
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: stave » 4 lip 2015, o 19:23

i Wielki Tort z Mega Wisienką :D :mrgreen:
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Azurix » 4 lip 2015, o 19:25

Mówi to tylko tyle, że gierki w domu przy piwku rządzą się własnymi prawami jak dotąd, a taki Euro Comp, o ile coś powstanie, jest również legalny i popierany przez GW ;)
ODPOWIEDZ