Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Rozpiski, zasady i pogaduchy o klockach, klopach i Brokułach
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Reyki » 5 lip 2015, o 20:04

Tak przeglądałem scrolle i powiem tak- Prezes szykuj dla mnie dużo demonów :twisted:
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 1241
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 20:19
Gram w:: gry

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Gabriel » 5 lip 2015, o 21:48

Czyli co szykuje się dużo śpiewającego i tańczącego Reykiego przy stole ;P ?
Awatar użytkownika
Ahosyta
Wielojedność
Posty: 230
Rejestracja: 9 sty 2012, o 18:06
Gram w:: Mordheim, WH40K
Lokalizacja: Łódź

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Ahosyta » 6 lip 2015, o 08:30

Przeglądając fora zagraniczne wpadłem na dobry sposób ustalania "punktów" na rozgrywką.
Chłopaki z Kanady grają na ilość woudów na stronę. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być rozwiązanie ok :)
ślivek
Posty: 30
Rejestracja: 27 sty 2012, o 21:19

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: ślivek » 6 lip 2015, o 12:21

Rozwiązanie jak każde inne - na jedne kombosy zadziała na inne nie.
Generalnie uważam, że jeśli od razu wszyscy myślą o ograniczeniach to ten system nie jest fajny tylko wybrakowany.

Z raportów na BP wynika jedno na pewno - ta gra się nie nadaje na turnieje bez gruntownej przebudowy. Poświęcone zostało bardzo dużo roboczogodzin na sprawdzenie choćby teoretyczne różnych ograniczeń i wnioski sprowadzają się do tego, że prostego rozwiązania nie ma i roboty jest więcej niż przy tworzeniu ETC compa.

Ocena gry jako towarzyskiej odskoczni przy piwku (czy jak marvin napisał litrze) jest różna. Niektórzy się cieszą i bawią (zwłaszcza armiami tematycznymi) inni stwierdzają, że albo nudno albo super comba wychodzą (takie prawie auto winy już 3 widziałem a myślę, że jest ich więcej) i gra jest tym bardziej nudna i krótka. Nie widziałem opinii żeby grało się szybko tylko właśnie długie mozolne i dość bezmyślne combaty.

Jeśli chcesz w to grać - śmiało. Jednak moim zdaniem próby zrobienia z tego systemu nadającego się na turnieje są daremne albo będą dużo mniej zbalansowane niż była 8ed w wersji open.

Zresztą polecam tematy na BP: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 85&start=0 oraz http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 05&start=0
Myślę, że już dość napisałem na temat AoS ;) niech w Łodzi ktoś zagra parę gier z różnymi przeciwnikami to pogadamy.
brathac
Posty: 48
Rejestracja: 12 sty 2012, o 07:06
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: brathac » 6 lip 2015, o 13:05

Nie ma punktów?! Super!! :lol:
Grałbym, ale obiecałem sobie nie dokładać już ani złocisza do kufrów Szeryfa z Nottingham. No dobra, czasem kupię farbkę u Wodza. ;)
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Fleo » 6 lip 2015, o 17:21

Kolejna fala Space Marinów...
Załączniki
1.jpg
1.jpg (54.58 KiB) Przejrzano 10071 razy
2.jpg
2.jpg (45.56 KiB) Przejrzano 10071 razy
Awatar użytkownika
Schtrasny
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:44

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: Schtrasny » 7 lip 2015, o 07:44

:lol: - choć przez łzy
Awatar użytkownika
UrbanChaos
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2013, o 16:06
Gram w:: wh 40k, Gothic, WFB, WarZone...

Re: Wesołe nowiny czyli Plotki i inne takie

Post autor: UrbanChaos » 7 lip 2015, o 13:30

Z 6-7 lat nie grałem w batla, bo mnie zaczęło odrzucać konieczniść 200 modeli na stole.
Ale jeśli będę mógł wystawić trochę korników, warriorów, maruderów, beastmenów, trolli i dragon ogrów (w stylu 2 edycji armia) i będzie to w miarę fluffowo, to się skuszę.
Whatever Chaos marks, dies. There is no escape.
ODPOWIEDZ