Łódź Uderza vol. 1!

Wydarzenia, których żal przegapić!
Regulamin forum
UWAGA!!! Wszystkie nowe tematy w tym dziale należy zaczynać od oznaczenia systemu, którego dotyczą!!! Przykładowo [WFB], [40k], [FOW], etc. Twórców nieregulaminowych tematów czeka płacz i zgrzytanie zębów.
Awatar użytkownika
VonBarnaky
Posty: 523
Rejestracja: 13 sty 2012, o 17:21
Gram w:: X-wing, Fow, Wfb, 40k,Mordheim
Lokalizacja: Gehenna

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: VonBarnaky » 10 sty 2017, o 08:49

+100 dla Orga, że nie modyfikuje kart misji GW.

Ja bym nawet był ale być nie mogę. :cry:

Powodu nie podam bo jest trywialny, ale prawdziwy. :roll:
- Grant Ward?
- Yes, I'Am.
Awatar użytkownika
kwiatusiek
Posty: 170
Rejestracja: 9 mar 2015, o 11:18
Gram w:: Warhammer 40000

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: kwiatusiek » 10 sty 2017, o 10:59

A co jest problemem, napisz mi na PW.
Awatar użytkownika
Augusst13
Posty: 52
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 19:29
Gram w:: WH40k, LotR

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Augusst13 » 10 sty 2017, o 19:10

Teraz ja się przyczepię do cięć bo mi się nie podobają.
1) Nie podoba mi się idea cięć(zmian zasad) bo zaraz będziemy grać w kompletnie inny system.
(tak tylko wyrażam opinię, nie mówię żeby coś zmieniać)
2) Teraz mówię żeby zmienić: zmiana Niewidki na BS1 zamiast Snap Shotów - dlaczego chcecie tak tę Niewidkę zboostować? to i tak potężny już czar. Pozbawianie niektórych armii nawet namiastek walki z tym jest trochę niemiłe.
Ale i tak przyjdę.
All Praise The Omnissiah!
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 225
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:57

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Loczek » 10 sty 2017, o 21:31

Ale nikt tu nie boostuje niewidki.ws1 daje to ze bijesz na min 5+a nie6+. Ponadto. Bs 1 to nie snapshot czyli mozesz bic flamerem. Gdzie ty widzisz boosta? Czar jest obciety...
Awatar użytkownika
Augusst13
Posty: 52
Rejestracja: 29 kwie 2015, o 19:29
Gram w:: WH40k, LotR

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Augusst13 » 10 sty 2017, o 21:48

Gdzie widzę boosta: w tym co chciałem użyć :D
Adeptus Mechanicus:
Cognis
"When a model makes Snap Shots (including Overwatch) with a weapon that has a Cognis Weapon special rule, its Ballistic Skill is counted as being 2 instead of 1. If a flamer weapon with this special rule fires Overwatch using the Wall of Death rule, it automatically inflicts 3 hits rather than D3"
All Praise The Omnissiah!
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 225
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:57

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Loczek » 10 sty 2017, o 22:03

2+ pezerzucalnego jinka DA tez zabralismy. Zobaczymy jak wyjdzie. Opinie PO turnieju mile wiidziane
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Relax » 11 sty 2017, o 09:32

Gdzie widzę boosta: w tym co chciałem użyć :D
Adeptus Mechanicus:
Cognis
"When a model makes Snap Shots (including Overwatch) with a weapon that has a Cognis Weapon special rule, its Ballistic Skill is counted as being 2 instead of 1. If a flamer weapon with this special rule fires Overwatch using the Wall of Death rule, it automatically inflicts 3 hits rather than D3"
To spotkaj się z tym niewidzialnym unitem w close combacie i zobaczymy czy będziesz taki szczęśliwy ze swojej zasady. Przy WS 1 trafiasz jednak na 5+ a nie na 6+.
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Zigmunth » 14 sty 2017, o 14:52

Ja mialem byc, ale nie bede... nie lubie jak sie robi z 40k kolejnego polhammera. Po przeczytaniu rega odpadam. Sa pewne zasady, ktore sa przerabane, sa tez i takie formacje.

Nie lepiej ustawic w regu, ze nie gram pociskami, tylko na lajcie? Poza tym coraz bardziej sie przekonuje do armycomp, czyli jak ktos gra przelamanym deathstarem to dostaje 1/3 pkt (na przyklad) z tego co ugra. I chuj. Od razu sie odechciewa. Ale zagrac tym moze i moze sobie potestowac. A tak tutaj gramy w przedszkole dla niedorozwinietych (nie to ze glupki przyjda grac, ale system sobie ograniczamy) a na powaznym turnieju, gdzie anything goes dostajemy wpierdol i nie wiemy czemu.

Taki turniej na EASY mode. Bez sensu. Wolę w domu zostać pograć w Kill Teama na pełnych zasadach z ludźmi, którzy wiem, że nie cisną.

PS
Link jakby co do pomysłu: - http://www.dakkadakka.com/dakkaforum/po ... 85134.page

Stosowany od lat w ligach angielskich, gdzie grywaja gracze turniejowi. Onie sobie tam graja zeby potestowac cisnieniowe rozpy, a reszta wie, ze nawet jak dostanie table w 3ciej, to przeciwnik ma taki handicap punktowy (nie stosujac sie do zasad) ze moga wyjsc na rowno, a przynajmniej punktami nie zostac rozjechanym.
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Relax » 15 sty 2017, o 17:59

Kurcze cięcia zasad na turneju zawsze są kontrowersyjne ale moim zdsniem i tak mniej kontrowersyjne niż wyrzucanie w czambuł FW czy ocenianie dodatkowymi punktami zaczepistości rozpiski. Tam jest już totalna uznaniowość. A poza tym to czym dłużej stykam się z angolami czy niemcami to tym mniejsze mam kompleksy. Może i polhammer ale popatrzcie na ich przeciętny poziom modelarski czy taktyczny na turniejach a teraz popatrzcie na naszych graczy/modelarzy/malarzy/ łatewa
Tak siedzę na koniu :-)
Awatar użytkownika
Loczek
Posty: 225
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 15:57

Re: Łódź Uderza vol. 1!

Post autor: Loczek » 16 sty 2017, o 08:41

Zigi szanuje twoje zdanie ale nie bedziemy tego odkrecac.
Zablokowany