Materiały

Porady, samouczki itp
Asas1231
Posty: 16
Rejestracja: 12 maja 2013, o 12:06
Gram w:: Wh40k

Materiały

Post autor: Asas1231 » 31 maja 2013, o 15:00

Witam

Wie ktoś jak nazywa się po polsku materiał, którego używa koleś do zrobienia ścian w tym filmiku? Mówi o tym w 0:28 http://www.youtube.com/watch?v=mqd0uAa2AkU

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Materiały

Post autor: Zigmunth » 31 maja 2013, o 16:39

foamcore... nie znam polskiego odpowiednika, ostatnio nawet sie Fleo pytalem :D i podobniez jest to cos uzywanego w architekturze :D
Asas1231
Posty: 16
Rejestracja: 12 maja 2013, o 12:06
Gram w:: Wh40k

Re: Materiały

Post autor: Asas1231 » 31 maja 2013, o 16:56

Ale raczej da się to nabyć w sklepie budowlanym? :)
Awatar użytkownika
Euru
Posty: 43
Rejestracja: 13 sty 2012, o 10:46
Gram w:: WFB, NST, FoW
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Materiały

Post autor: Euru » 31 maja 2013, o 22:15

chyba raczej foam board - piankowa mata.
Ja bym użył podkładów pod panele arbiton.
http://allegro.pl/podklad-pod-panele-i- ... 80734.html tylko, że 6 mm, można je kupić w castoramie.


BTW.

Tutek słaby i efekt też słaby.

Nie pomalowany (podkładem albo lakierem) piach odpadnie prędzej czy później.
Robienie tak wielkiej ruiny, też mija się z celem, bo jest mało grywalna.
Podstawka z drewna czy listwy/sklejki sprawi, że całość będzie ciężka.


Zamiast tego porponuję podstawkę c PCV spienionego http://www.gamahobby.com/x_C_I__P_5520064.html

co tego murki z podkładów po panele, albo grubszego PCV np 3mm Piach na wikol ale spodkładowany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Materiały

Post autor: Fleo » 1 cze 2013, o 12:52

Ogólnie rzecz ujmując, to mimo iż w MWG pracują całkiem fajni ludzie (patrz na ich filmiki robione dla zwały, np. epic gun fight) to IMO tutoriale robią niemożebnie słabe. Jeżeli zaś chcesz nauczyć się robić jakiekolwiek tereny, to ja akurat szukam padawana, więc będę wykładów udzielać. Będą i te o rodzajach materiałów, i te o projektowaniu no i wreszcie o samym wykonaniu makiet wszelakich.

BTW, Euru pokład pod panele i to, czego użyli w tutorialu to dwie różne rzeczy o zupełnie innych właściwościach i innym zastosowaniu. Dokładnie to, czego użyli w tutku w sklepach dla plastyków nazywa się najczęściej tablicą lub matą piankową (jak sam pisałeś) i służy głównie jako tablice do prezentacji. Oklejone jest z obu stron brystolem, bardzo chłonie farbę, ale jest bardziej wytrzymałe niż podkłady pod panele. Na polskim rynku występuje w kolorze czarnym i białym, ale jest dość drogie. A podkłady po panele można mieć za grosze. Rafi, czekam na dostawę :D
Ostatnio zmieniony 1 cze 2013, o 13:33 przez Fleo, łącznie zmieniany 1 raz.
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Re: Materiały

Post autor: Reyki » 1 cze 2013, o 13:30

A to nie jest to z czego Kazimierz i Sokół robili swoje makiety domków do wfb?
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Materiały

Post autor: Fleo » 1 cze 2013, o 13:36

Rey, nie widziałam, więc wypowiedzieć się nie mogę :) Najważniejszą zaletą tablic piankowych jest to, że ciężko je złamać. Brystol bardzo je wzmacnia. Niestety brystol ma też swoje wady. Weź to kurcze ładnie pomaluj inaczej niż aero- praktycznie się nie da, bo wsiąka farbę jak głupie i potrafią się robić plamy/kleksy. No i drogie jak cholera, bo za arkusz 100x70 najczęściej płaci się ok 9-15 zł. Owszem da się taniej, ale ciężko dostać.
Awatar użytkownika
Rafi
Członek Klubu Marauder
Posty: 324
Rejestracja: 15 sty 2012, o 11:02
Gram w:: Flames of War, Warhammer 40.000
Lokalizacja: Łódź

Re: Materiały

Post autor: Rafi » 1 cze 2013, o 14:27

Fleo pisze:Rafi, czekam na dostawę :D
Już dostarczyłem :P
(...)now holidays come, and then they go, nothin new to gain, collect another memory.. when I come home, late at night, don't ask me where I've been, just count your stars I'm home again..you could be mine, you could be mine,you could be mine, mine(...)
Asas1231
Posty: 16
Rejestracja: 12 maja 2013, o 12:06
Gram w:: Wh40k

Re: Materiały

Post autor: Asas1231 » 1 cze 2013, o 15:36

Fleo, dzięki za propozycje ale mieszkam ok.100 km od Łodzi więc jestem tam tylko gdy rodzice jadą na zakupy(kilka godzin), ale może w wakacje uda mi się poprzyjeżdżać kilka razy na kilka dni, więc moglibyśmy się zgadać.

Co do makiet to narazie uznałem, że po co kupować te maty piankowe skoro można porobić terenów z kartonu i masy pudełek po butach xD. Jeszcze troche i do wakacji będę miał u siebie małe miasto :).
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Materiały

Post autor: Azurix » 19 paź 2013, o 08:25

Pytanie głównie do Fleo i Mortaia, ale jak ktoś inny będzie wiedział, to będę wdzięczny za każdą pomoc. Magda z Przemkiem umieszczali na skale przy moim Smoku do High Elves taki delikatny "Bluszczyk", który był chyba z Miedzi podobno, z tego co pamiętam. Moje pytanko, co to dokładnie za produkt jest (pod jaką nazwą szukać?) i gdzie to dostać (czy GW to sprzedaje?) oraz jakie drogie są takie gadżety? Zna ktoś takie coś? :)
ODPOWIEDZ