Potrzebny tutorial

Porady, samouczki itp
Reyki
Posty: 574
Rejestracja: 8 sty 2012, o 16:05
Gram w:: Mordheim, FoW, BloodBowl, Full Thrust,Infinity,KoW

Potrzebny tutorial

Post autor: Reyki » 30 mar 2013, o 19:20

Hej. Właśnie się przymierzam do malowania sporego projektu i mam pytanko. Wie ktoś jak szybko i efektownie pomalować elementy marmurowe?

Chcę uzyskać efekt szarego marmuru. Widziałem że Ahosyta malował elementy dredzika własnie w efekty marmuru.

Prosze o porady.
Awatar użytkownika
Ahosyta
Wielojedność
Posty: 230
Rejestracja: 9 sty 2012, o 18:06
Gram w:: Mordheim, WH40K
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebny tutorial

Post autor: Ahosyta » 30 mar 2013, o 21:21

Generalnie to ja malowałem na czarnym podkładzie "pioruny" farbą kabalite green. Potem mniejszym pędzlem przejeżdżałem po namalowanych liniach ice blue, tak żeby krawędzie piorunów były zielone, a środek niebieski. Tym samym pędzlem dodając bieli do ice blue poprawiałem miejsca rozszczepu błyskawicy i na sam koniec samą bielą gdzieniegzie zaznaczałem małe bliki. Jedne o czym trzeba pamiętać to malowanie tych błyskawic w jednym kierunku.

Sam patent wziąłem z WD 241, do wglądu u mnie :) takim sposobem pomalowany został tron lorda Vecta do DE.
Awatar użytkownika
Azurix
Posty: 110
Rejestracja: 10 sty 2012, o 12:39
Gram w:: WFB

Re: Potrzebny tutorial

Post autor: Azurix » 22 paź 2013, o 19:56

Pytanko. Powiedzmy, że chciałbym sobie pomalować jakieś Treekiny, Treemany, czy inne Drzewa do Makiet, czyli generalnie Drzewka (przykłady podałem dla ukazania o co mi mniej więcej chodzi). Jakich farbek do tego użyć najlepiej oraz na jakim podkładzie? Drybrush się do tego nadaje? :?
Warboss
Posty: 43
Rejestracja: 21 sty 2012, o 20:38
Gram w:: Wh40k
Lokalizacja: Łódź

Re: Potrzebny tutorial

Post autor: Warboss » 24 paź 2013, o 21:37

Ja bym użył scorched brown ze starych ;) jako podkład a co do bruscha to zależy od powierzchni :ugeek:
ODPOWIEDZ