Maluję!

Pochwal się, co ostatnio zmalowałeś!
Awatar użytkownika
Blaa!cky
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 78
Rejestracja: 27 sty 2016, o 17:13
Gram w:: Warhammer 40k

Maluję!

Post autor: Blaa!cky » 14 lut 2016, o 15:23

Nie bijcie proszę zbyt mocno... Miałem prawie pięcioletnią przerwę w malowaniu i muszę się wprawić ponownie... :oops:

Obrazek

Obrazek

No i muszę jeszcze ogarnąć jakość zdjęć, ale tutaj to zupełnie nie mam doświadczenia :roll:
~~~~~~~~~~~~~~~~~Obrazek~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 115
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:18
Gram w:: WH40k

Re: Maluję!

Post autor: Vincent » 14 lut 2016, o 19:01

Po pięcioletniej przerwie malujesz jak ja po 2 latach regularnego malowania, albo lepiej :) Wyglądają git.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, o 21:38 przez Vincent, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Maluję!

Post autor: Zigmunth » 14 lut 2016, o 21:08

Superosko!
Awatar użytkownika
Blaa!cky
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 78
Rejestracja: 27 sty 2016, o 17:13
Gram w:: Warhammer 40k

Re: Maluję!

Post autor: Blaa!cky » 12 maja 2017, o 07:34

Zdecydowanie muszę nauczyć się robić zdjęcia. Nie ogarniam tego kompletnie. Kwestia oświetlenia i odpowiedniego tła to dla mnie czarna magia. :| Ktoś coś podpowie? Nie mogę kompletnie oddać na foto głębi kolorów na przykład i nie mogę zrobić takiego ujęcia, by było widać cieniowania...

Obrazek
~~~~~~~~~~~~~~~~~Obrazek~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Awatar użytkownika
Arkaan
Posty: 71
Rejestracja: 10 gru 2015, o 18:07
Gram w:: Warhammer 40000

Re: Maluję!

Post autor: Arkaan » 12 maja 2017, o 08:28

Z tego co widzę to model oświetlony jest zbyt mocnym światłem słonecznym, które rozświetla za bardzo jedną stronę zmniejszając kontrast a reszta jest w cieniu.
Ja robię zdjęcia przy świetle z żarówek, niby wystarczy jedna dobrze ustawiona żeby jakoś to wyglądało, ale efekt jest lepszy przy 2 i jeszcze lepszy przy 3. Co do rodzaju żarówek to najlepiej jak najjaśniejsza (najwięcej lumenów [lm] i z odpowiednią barwą żeby nie była żółta) ja mam takie dokładnie

https://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/ ... l2448.html

Przydałby się też lightbox, ale to nie jest jakaś konieczna konieczność, można zrobić z kartonu i papieru śniadaniowego. Co do tła to najlepiej się sprawdza czysta kartka A4 lub A3 ułożona tak żeby się zawijała pod figurkę.
A jeżeli chodzi o aparat to jakakolwiek cyfrówka z trybem makro daje rade, najważniejsze żeby ręcznie poustawiać pierdoły takie jak ISO (na jak najmniejszą wartość) migawkę i przesłone jak się da ustawić, no i balans bieli dostosować do barwy oświetlenia.

Na końcu trzeba też to jakoś obrobić w gimpie albo photoshopie

Tutaj jest zwiększony kontrast, ale znowusz jest za ciemne, przez jednokierunkowość oświetlenia
Obrazek

Also
http://www.coolminiornot.com/forums/sho ... hotography


A co do figurki wygląda na bardzo ładnie pomalowaną ;D
Awatar użytkownika
Blaa!cky
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 78
Rejestracja: 27 sty 2016, o 17:13
Gram w:: Warhammer 40k

Re: Maluję!

Post autor: Blaa!cky » 9 paź 2017, o 15:59

A ja się chciałem skonsultować. Maluję sobie sztandar i! Tutaj potrzebna mi porada odnośnie kolorystyki. Czy ta "aureola" nad wieńcem laurowym powinna być złota czy może szara (Jak z granitu. W klimacie tego co mają na tarczach Deathwing knights) Podobnie z tą lamówką na sztandarze. Zacząłem ją maziać na złoto, ale nie jestem przekonany czy złoty z tym czerwonym nie będzie zbyt ponury i monotonny.

Obrazek
~~~~~~~~~~~~~~~~~Obrazek~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Maluję!

Post autor: Zigmunth » 10 paź 2017, o 07:26

nie pomoge Ci z pytaniami, ale musze powiedziec, ze sztandar wyglada bardzo dobrze
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Maluję!

Post autor: Relax » 18 paź 2017, o 13:25

Ja bym szedł w jasniejsze kolory detali bo ogólnie jest ciut ciemny i mało kontrastowy - chyba, że takie zdjęcie. Co do techniki to napewno duzy progres. Gratki.
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Maluję!

Post autor: Zigmunth » 18 paź 2017, o 13:32

W sunie sie zgodze. Czerwony jakbys wyciagnal.
No i zielony.
Awatar użytkownika
Donwito
Posty: 128
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:26

Re: Maluję!

Post autor: Donwito » 19 paź 2017, o 13:36

Masz sporo złotego. Może żelazna, stalowa aureola ?
ODPOWIEDZ