Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Pochwal się, co ostatnio zmalowałeś!
Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 115
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:18
Gram w:: WH40k

Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Vincent » 7 lut 2015, o 22:12

Jestem totalnym noobem jeśli chodzi o WH40k i modelarstwo, ale zdążyłem już zniszczyć kilka fajnych figurek. Przypucuję się ostatnim projektem. Przerobiłem starego metalowego dreada bitzami, które kiedyś gdzieś tam kupiłem i proszę oto Zash the Head-taker. Zważywszy, że Forge World zrobił z Konrada Curze'a predatora, ale IN SAAACE!!! (a nie, czekaj...) pociągnąłem temat. Foty niestety są takie se, a te bazgrania na prawej części pancerza miały bić niby 'nastromiańskimi runami' inspirowanymi znaczkami z pedatora (chciałem dobrze - wyszło jak zawsze). Proszę o opinię i porady; szczególnie odnoście malowania.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Donwito
Posty: 128
Rejestracja: 12 lip 2012, o 16:26

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Donwito » 7 lut 2015, o 22:32

Konwersja jest w pytkę. Patent ze stosem hełmów kradnę jutro z samego rana bo mi się podoba :D

Gołym okiem widać że nakurwiasz farbę prosto ze słoika :D rozcieńczaj i będzie malina :)
Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 115
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:18
Gram w:: WH40k

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Vincent » 7 lut 2015, o 22:47

Kradnij śmiało :) Farbę zazwyczaj biorę ze słoja i maczam pędzel w wodzie. Widać za mało, skoryguję.
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Fleo » 8 lut 2015, o 09:07

Zrób sobie jakąś paletę. Najpierw farbka ze słoika na paletkę (może być stara płyta CD, może być kawałek pleksi), potem dodać wodę. Jak chcesz to codziennie jestem w stagrafie, mogę doradzić z malowaniem.
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Sisi » 9 lut 2015, o 22:39

A ja tylko dodam że jak robisz zdjęcia to lekko odsuń aparat to złapaniu ostrości bo na bliższych detalach nic nie widać. ;)
Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 115
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:18
Gram w:: WH40k

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Vincent » 10 lut 2015, o 18:22

Git, następna produkcja będzie lepsza, co do porad malarskich może pojawię się jutro w Stargraf. Co trzeba zabrać na taką 'lekcję'; domyślam się, że farbki, pędzle, model?
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Fleo » 10 lut 2015, o 18:34

Teoretycznie nic nie trzeba zabierać :) Praktycznie jak zabierzesz swoje farbki i model to nie będzie problemu, że jakiegoś koloru brakuje :)
Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 115
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:18
Gram w:: WH40k

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Vincent » 13 lut 2015, o 15:04

Dziękuje za rady i porady od ekipy ostatnio :) Od czwartku zrobiłem jeszcze kilku kultystów. Więc oto na pierwszej focie kultyści: Zby'huu, Tadekkh, Fran'ekh, Henieck i Bogh'danh.
Na drugiej focie dla porównania pierwszy kultysta (pierwszy plan), którego zrobiłem z miesiąc temu.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Fleo » 13 lut 2015, o 19:01

Nauka nie poszła w las :P Musisz jeszcze troszkę poćwiczyć drybrush, ale to technika, którą wyrabia się ciągle ćwicząc ;) Byle tak dalej! No i jak coś, to możemy pożyczyć wiertło do nawiercenia luf.
Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 115
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:18
Gram w:: WH40k

Re: Jak Vincent niszczy ładne szare figurki

Post autor: Vincent » 13 lut 2015, o 19:24

Długa droga przede mną, ale będzie lepiej. Wiertareczkę zakupię po wypłacie pewnie; tymczasem pożyczę jedną pewnie od kolegi SHV.
ODPOWIEDZ