Relaxowe ulepki

Pochwal się, co ostatnio zmalowałeś!
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 14 mar 2014, o 11:48

Inkwizytor Madderdin (jak to ładnie określa GW - kit bash) i dobrze zapowiadający się librarian Arivald :-)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Fleo » 14 mar 2014, o 16:16

Bardzo, bardzo fajne. Piękne czerwienie i płynne przejścia tonalne. No i zdjęcia rewelacja. Super ostrość, nie to co u mnie :(
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Posty: 140
Rejestracja: 30 maja 2013, o 10:40
Gram w:: KT, WH40k, WHU, Relic

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: ShVagYeR » 14 mar 2014, o 20:13

Bardzo fajne figsy i malowanie. :) Obrazek Ten bibliotekarz z jakiego chapteru będzie?

EDIT: zauważyłem ikonę Ultrasów. Nevermind. :)
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 15 mar 2014, o 09:17

Dzięki. Jak skończę bandę inkwizytora i kowali ultrasów to wkleję fotki obu całych squadów :-)
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 14 kwie 2014, o 19:32

Jeszcze jedna konwersja - inqi w terminatorce z psycannonem. Co polubiłem tę inkwizycję za bardzo... :)
Obrazek

z płaszczyka jestem zadowolony bo to spora konwersja z dar elfów...

Obrazek
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 9 lip 2014, o 20:23

Żeby nie wpaść w depresję oglądając mistrowskie figsy Szynki też sobie coś machnąłem - duża rzecz i cieszy:
Obrazek

Obrazek

a do tego konwulsja Hellbruta z Dark Vengance - taka bardziej dredowa zamiast sflaczało -zmutowanej ;-)

Obrazek
kard
Posty: 88
Rejestracja: 8 sty 2012, o 21:14

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: kard » 9 lip 2014, o 21:45

skorpion dużo zyskał na przednich szczypcach, płomienie też fajnie wyszły.

Dred ciekawy, ja też muszę coś ze swoim zrobić mimo że do demonów pasuje
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Fleo » 9 lip 2014, o 22:33

Co do płomieni -trochę blado wyszły, podmalowałabym je trochę (może to wina koloru, który jest pod spodem, przez to, że czerwony spłyca płomienie). Efekt fajny, trzeba się nauczyć :)
A hellbrut na prawdę fajny :) Nie podoba mi się tylko ta podstawa do gwiazdy chaosu, wygląda trochę jak plastelina :P
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Zigmunth » 10 lip 2014, o 22:09

plomienie gloss varnishem pojedz!
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 22 wrz 2014, o 07:10

Dzisiaj wyjątkowo nie będzie o moich bojach z pędzelkiem, ale o samych figurkach. Jakiś czas temu Szynka pokazał figurki Kromlecha, dla którego maluje, chwaląc ich jakość, co zainspirowało mnie do mini -recki nowych, pojawiających się na rynku polskich firm i porównania jakości figurek żywicznych. Dzisiaj na warsztat biorę nową firmę z Polski - Evil Craft.
Jakość ich odlewów sprawdziłem zakupując zestaw do budowy/konwersji chaos chosenów w stylu tych z pudełka DV. Poniżej chciałbym pokazać Wam kilka fotek ich żywicznych odlewów, porównując je z nowymi figurkami do Horusu Heresy by FW.

Ogólnie jestem pod dużym wrażeniem jakości odlewów Evil Craft. Elementy są wykonane niemal perfekcyjnie z dużą ilością detali i nawet czarne, matowe opakowanie z tekturą wysokiej jakości sprawia wrażenie wyrobu ekskluzywnego, co w końcu za takie pieniądze się klientowi należy.


Obrazek

Obrazek

Nie ma też widocznych nadlewek a dodatkowo otrzymujemy ciekawą opcję - np wykańczając tors innym pasem /klamrą możemy z trzech podstawowych wzorów uzyskać dużo więcej.

Obrazek

Na koniec detale - zwróćcie uwagę np na kryzę dookoła kołnierza torsu - mała rzecz a cieszy. W żadnym modelu GW nie spotkałem takiej dbałości o akcenty.

Obrazek

Obrazek

Dla porównania nowe wyroby FW z HH. Niestety Failcast pozostał failcastem a teksty, że teraz to już dbamy o jakość naszych wyrobów są nieprawdziwe. Nadlewki, kupa niedoróbek a czasem nawet dziury - jak np na kołnierzach tych power armourów. Oczywiście o prostych trzonkach broni i długich elementów możemy zapomnieć. To prawda, że można je prostować na gorąco, ale nie zawsze jest to możliwe, bo do odkształceń elementów dochodzą też ich dziwne przewężenia i mała trwałość mechaniczna.

Obrazek

Obrazek

Następnym razem na warsztat pójdzie Maxmini i Spellcrow. Zapraszam.
ODPOWIEDZ