Relaxowe ulepki

Pochwal się, co ostatnio zmalowałeś!
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Zigmunth » 28 wrz 2014, o 22:10

Hej!

Moge.to do siebie na bloga wrzucic z zaznaczeniem ze to twoja recka?
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 29 wrz 2014, o 17:54

Jasne. Smialo wrzucaj, moze popularnosc mnie nie popsuje i obejdzie sie bez snickersow :-)
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Zigmunth » 29 wrz 2014, o 20:30

Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 30 wrz 2014, o 12:10

Suuuper. Bardzo fajnie to wyszło :)
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 6 paź 2014, o 09:38

No to w cyklu recenzyjnym dzisiaj Puppets War.
To koleina polska firma z dużym potencjałem posiadająca już znaczny dorobek figurek,
które można podziwiać na ich stronie firmowej pod adresem: http://puppetswar.eu/
Oprócz licznych akcesoriów i bitsów firma produkuje też żywiczne odlewy własnych figurek, pojazdów i elementów terenu. Większość z nich nadaje się do wykorzystania w systemach GW.
Teraz o samych figurkach. Są to zasyć przyzwoite odlewy, które umożliwiają łatwe spersonalizowanie armii, lub ewentualne konwersje. Przykłady naramienników i główek poniżej:

Obrazek

Obrazek

Niestety w odlewach (zwłaszcza starszych) zdarzają się liczne błędy. Przykładowo często pojawiający się defekt naramienników (niezależnie od wielkości i formy).

Obrazek

Można to łatwo zaszpachlować, jednak jeśli się tego nie zrobi to efekt jest niezbyt ciekawy (zdjęcie poniżej)

Obrazek

Tym niemniej firmę warto polecić ze względu na szybko powiększany asortyment figurek (średnio nowa rzeźba w około 10 dni) oraz aktualność wzorów (np bronie i elementy o jakich GW zapomniało, lub ma je pokraczne). Wykorzystując niezbyt drogie części PW możecie nadać znanym figurkom zupełnie nowy wygląd:

Obrazek
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Zigmunth » 9 paź 2014, o 21:26

fajne, masz cos przeciwko, jak wrzuce znowu na bloga? chyba ze masz zamiar wiecej takich popelnic, to moze zaczniesz ze mna cos pisac? :D
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 10 paź 2014, o 13:34

A chętnie. Właśnie leci odcinek o Maxmini.
Jest to koleina polska firma, której strona tradycyjnie już ma rozszerzenie eu (http://maxmini.eu) gdyż jak sama przyznaje żyje głównie z zachodnich klientów, tym niemniej istnieje również możliwość zakupu ich wyrobów za złotówki. Firma jest również znana ze sponsoringu różnych imprez związanych z grami figurkowymi.
Firma produkuje wyroby żywiczne i zaczynała od drobnych bitsów służących do konwersji, lub waloryzacji figurek jak te, które przedstawiam na fotkach poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obecnie są to już nie tylko elementy, lecz również całe figurki (często uzupełnienia braków Gw jak np tyranidzkie kokosy zagłady, czy też imperialne jet biki).
O ile stylistyka samodzielnie wykonywanych figurek może być w tym przypadku dyskusyjna o tyle jakość odlewów jest całkiem dobra i z pewnością nie szpeci figurek (fotka poniżej).

Obrazek

Jedynym mankamentem jest czasami występująca niedokładność rzeźby (np dwie lewe ręce w zestawie do konwersji serwitorów powyżej). Polecam wszystkim zainteresowanym zwłaszcza, że ceny nie zabijają na miejscu jak w przypadku przyszłotygodniowej odsłony - Ścibor Miniatures.
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 11 paź 2014, o 20:42

Wybaczcie moje ADHD, ale wygląda na to, że po 8 latach męczenia starej cyfrówki, której jakoś zdjęć była mocno średnia znalazłem rozwiązanie problemu. Dość przypadkowo wpadł w moje ręce tablet i jestem w mocnym szoku jakie tym można robić fotki. Jako przykład - poniższe fotki wnętrza kokpitu budowanego przeze mnie stormravena (fotki na blacie w kuchni bez dodatkowego doświetlania).
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Zigmunth » 12 paź 2014, o 08:04

Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Relaxowe ulepki

Post autor: Relax » 31 paź 2014, o 08:42

Dla odmiany prawdziwe ulepki by Relax. Zamiast wystawiać trzech tetryków z Psyker Battle Squad postanowiłem wykombinować sobie własną wersję do inkwizycji. Na razie foty niemalowanych figsów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akolici mają u mnie formę stormtrówpersów. Czy te ulepki trzymają klimat inkwizycyjnych battle psykerów?
ODPOWIEDZ