Sisi Paint Shop

Pochwal się, co ostatnio zmalowałeś!
Awatar użytkownika
Zigmunth
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 721
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 13:23

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: Zigmunth » 2 lis 2014, o 10:24

Bardzo fajny brudzing ;)
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: Sisi » 5 mar 2015, o 21:27

Wrzucę swojego małego Troll Slayera po małej naprawie i modyfikacji. Nie jest jakoś specjalny ale i tak mi się podoba. ;)

Obrazek
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: Sisi » 5 mar 2015, o 21:34

A tutaj ostatni mój wypocony model Sicarian Battle Tank - Legion Death Guard XIV - 7th Great Company .
Dawno już nie zajmowałem się pojazdami więc co nie co mi zeszło.
Jest to pierwszy mój model gdzie używałem areo (i chyba nie zalałem hehe) :D

Kilka rzeczy się na nim nauczyłem i kilka jeszcze pomysłów powstało by wykorzystać na innych modelach.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Schtrasny
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:44

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: Schtrasny » 6 mar 2015, o 09:22

Zabójca jest najs, czołg już nie.
Za dużo jest kolorów brudzingu: brąz, ceglany, ciemnoszary - dla mnie nie wygląda to dobrze. Ceglany, najbardziej rzucający się w oczy z pigmentów jest położony na wnęce boku kadłuba - ok, ale co uzasadnia jego obecność dalej - przy lufach - gdzie tam jest miejsce do osadzania się kurzu czy pyłu? dodatkowo nie ma tego pigmentu na spodzie boków kadłuba, bezpośrednio nad dolnym torem gąsienic - a IMO powinien tam się znajdować.
Większość zielonych części pancerza jest sympatycznie poobijana, a tu nagle właz wieżyczki i jego okolice jawią się, jakby dopiero co wyjechały z linii produkcyjnej, to samo osłony dysz silników na tyle pojazdu - zwłaszcza że osłaniane przez nich części metalowe wyglądają na mocno skorodowane (plus ich szczeliny mogłyby być odymione).
Osłony gąsienic są w taki sposób przybrudzone, że ma się wrażenie, jakby gąsienice poruszały maszynę tylko do tyłu. Osłony gąsienic widoczne z tyłu pojazdu przeczyłyby takiej tezie.

Aby zostawić łyżkę miodu po takiej beczce dziegciu napiszę jeszcze, że bardzo podoba mi się jaskrawość barw na Zabójcy.
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: Sisi » 6 mar 2015, o 17:42

Dziękuję.
Cieszę się że trak się rozpisałeś.
Maszyna jest z operacji na Istvan III gdzie walki odbywały się o zdobycie i przetrwanie w tym mieście przed i po zdradzie Horusa. Nie wszędzie został po uszkadzany tak więc i nie wszędzie ma zniszczenia. Włazy mają lekkie przetarcia ale tutaj tego nie widać. Po za tym przebijał się przez ruiny (stąd i gdzie nie gdzie osadzanie się pyłów ceglanych jak i rdzy), przeżył atak chemiczny i wybronił się w katakumbach razem z resztką Lojalistów...
Tuż pod lufami jest miejsce gdzie po obrotach wierzy wypadały by łuski (na zielonym tez to zaznaczyłem bo i wieża chodziła na około).

Co do dyszy silników to i owszem brak efektów sadzy bo nie dotarły na czas mi pigmenty (dziś mi dopiero dotarły). I zapewne dodam ten efekt w późniejszym terminie. ;)

Co do błota to znam i kierunki i zasadę osadzania się drobin na gąsienicach.
Na tylnej osłonie gąsienic widać drobiny piasku i błota ale przy nagłym cofaniu się taki sam efekt zawsze pojawia się i z przodu. Dlatego go umieściłem. Co by nie było nie uciekał, a osłaniał wycofujące się jednostki Lojalistów.

Poza tym... to moja interpretacja tego co z nim się działo na Istvanie III i nie jest to prawdziwy pojazd. Więc trzeba luzować.

Dodatkowo napisałem przecież że eksperymentowałem na nim. ;)

Poza tym to Death Guard! Oni z zasady psują się od środka! :P

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2015, o 00:24 przez Sisi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: Relax » 9 mar 2015, o 11:52

Mnie się oba modele bardzo podobają. Czołg bardzo w stylu DG i debiutu a aero na nim nie widać. Chętnie zobaczyłbym tą armię w całości i na żywo.
Awatar użytkownika
stave
Prezes Klubu Marauder
Posty: 2549
Rejestracja: 8 sty 2012, o 14:04
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: stave » 10 mar 2015, o 19:53

Jak będziesz miał chwilę to się możemy do niego wbić na chatę :D :mrgreen:

Będziesz podziwiał modele a ja zajmę się Herezją :D :mrgreen:
Obrazek
Posiadamy pełną ofertę GW, Italeri, Zvezda, Wamod, Paintforge i Magnesów
http://wargamesmat.com
Awatar użytkownika
Relax
Posty: 483
Rejestracja: 14 lut 2012, o 11:42

Re: Sisi Paint Shop

Post autor: Relax » 12 mar 2015, o 08:00

No OK, tylko może go o tym wcześniej powiadomimy ?..... albo może lepiej nie :lol:
ODPOWIEDZ