Łódzkie Manufactorum - wytwory Shvagra

Pochwal się, co ostatnio zmalowałeś!
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Posty: 140
Rejestracja: 30 maja 2013, o 10:40
Gram w:: KT, WH40k, WHU, Relic

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: ShVagYeR » 13 lut 2015, o 19:44

Hmm dawno nie apdejtowałem. :) Bo i z czasem krucho.
Projekt drugiej kompanii Ultrasów ruszył z kopyta. Mniej-więcej na bieżąco wrzucam tu: http://www.bolterandchainsword.com/topi ... he-temple/

Tam też są opisy, a tymczasem wkleję obrazki.

Kapitan Titus i jego Command Squad: kolejno Sidonus, Leandros (z gry Space Marine), Pythol, Verenor, Proteus (z filmu Ultramarines).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Robię też chłopakom Razorbacka, żeby piechotą nie ganiali. Skusiła mnie opcja z twin linkowanym assault cannonem, ale nie chciałem wydawać drugie tyle co na pojazd na wieżyczkę z FW, ani też nie widziałem u chinola, więc postanowiłem zrobić własnym sumptem. Wykorzystane zostały bitsy do wieżyczki z heavy bolterami/lascannonami, stara karta bankomatowa (darmowy plasticard yay) oraz różnej średnicy kiełbaski greenstuffu do luf. Aha no i nadbudówki od rakiet z ironclad dreda, które kupiłem kiedyś w kupie bitsów i wreszcie się przydały.

Obrazek

Po pomalowaniu prezentuje się dość przyzwoicie. Tutaj z resztą pomalowanych elementów Razorbacka (tak, maluję część po części - tak mi wygodnie):

Obrazek

Poniosła mnie fantazja i na drzwi zrobiłem takiego Guillimana opartego na rysunku Adriana Smitha: http://wh40k.lexicanum.com/wiki/File:Ro ... lliman.jpg

Obrazek

No i oprócz tego powstaje tactical squad (jak spojrzycie w kodeks, to to jest Tactical Squad Manorian). Póki co jest czterech ziomów i trzech kolejnych w podkładzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Schtrasny
Posty: 82
Rejestracja: 14 sty 2013, o 18:44

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: Schtrasny » 13 lut 2015, o 20:09

Czad! Moc!
Wszystko mi się podoba, chyba najbardziej Rhino.
Cieszę się, że Howling Gryfonów widziałem na żywo.
Przy okazji w imieniu kolegi zapraszam na cd.: https://www.facebook.com/events/836953143015202/?ref=22
Awatar użytkownika
Unehru
Posty: 149
Rejestracja: 1 gru 2014, o 11:26
Gram w:: WH40k & X-Wing
Kontakt:

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: Unehru » 13 lut 2015, o 21:04

Propsy za wieżyczkę do Razorbacka!
INSTAGRAM UNEHRU - KLIK!

'I murdered thousands for the Emperor and he gave me nothing except his damning silence.
Now his lapdogs yap for every life I take, while gods promise me the galaxy.'
Sisi
Posty: 172
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 19:40
Gram w:: W30k/40k, Adeptus Titanicus

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: Sisi » 15 lut 2015, o 21:47

No Bardzo ładnie się to prezentuje powiem Ci. No i pochwała za freehand na drzwiach. ;)
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Posty: 140
Rejestracja: 30 maja 2013, o 10:40
Gram w:: KT, WH40k, WHU, Relic

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: ShVagYeR » 21 lut 2015, o 10:14

Dzięki! :) Oto foty skończonego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Właz z kapitanem będzie wsadzany wtedy, kiedy kapitan i jego squad będą jechać. W ten sposób uniknie się psującego moim zdaniem klimat stawiania figurek na pojeździe "ten tym jedzie". Poza tym po raz pierwszy użyłem magnesików, dzięki czemu dozer blade można odczepiać, podobnie jak wiecznie odłamujące się w transporcie searchlight i smoke launcher.
Tak jak tradycyjnie robię z metal boxami, klej został użyty praktycznie tylko przy sklejaniu połówek boków, no i przy robieniu wieżyczki. Reszta trzyma się ot tak, bo co by o GW nie mówić, modele pojazdów przeważnie są perfekcyjnie spasowane. :)
Awatar użytkownika
Vincent
Posty: 115
Rejestracja: 17 lis 2013, o 11:18
Gram w:: WH40k

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: Vincent » 21 lut 2015, o 14:21

Ładny i freehand na wypasie. Podoba mi się pomysł z kapitanem, może ukradnę :D
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Posty: 140
Rejestracja: 30 maja 2013, o 10:40
Gram w:: KT, WH40k, WHU, Relic

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: ShVagYeR » 29 mar 2015, o 12:12

Hmm dawno tutaj nie apdejtowałem. :)

Po pierwsze dokończyłem oddział Ultrasów-snapfitów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym wziąłem się za moich Thousand Sons - po opracowaniu nowego lepszego schematu malowania zaczęli jakoś wyglądać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A potem jeszcze natrafiłem na typa z forum Bolter&Chainsword, który robi swoich marinesów w truescale (właściwie tallscale) i totalnie mi to popsuło głowę - nie mogę patrzeć na wszystkie zwykłe figurki, bo wydają mi się nieforemne. :P Tym sposobem powstało dwóch typków z Alpha Legionu (30k). Jednocześnie wypróbowałem eksperymentalne malowanie:
- Ironbreaker, Nuln Oil, Runefang Steel - metaliczny standardzik;
- na to dry/stipple z Warpstone Glow zmieszanego z Ironbreakerem, czyli zielony metalik na dolnych partiach każdej części armora;
- na to co najmniej 4 warstwy Guilliman Blue.
Natomiast tallscale uzyskuje się wstawiając 1mm plasticard nad udami i w łydkach, a także w tułowiu (okolice pasa). Więcej szczegółów na blogu zioma: https://veteransergeant.wordpress.com/2 ... e-marines/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i w sumie to tyle na dzisiaj. Nadmienię, że Vincent po pomalowaniu zajebistych kultystów oficjalnie dołączył do Łódzkiego Manufactorum. :)
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Posty: 140
Rejestracja: 30 maja 2013, o 10:40
Gram w:: KT, WH40k, WHU, Relic

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: ShVagYeR » 14 maja 2015, o 22:30

Znowu trochę minęło od ostatniego apdejtu, chociaż chyba mało kto już tu zagląda sądząc po braku komentarzy. :(

Mania tallscale szybko minęła i dokończyłem oddział Rubricae:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z rozpędu machnąłem też dwóch Chosenów z DV, również w barwach Thousand Sons.

Obrazek

Obrazek

A potem przyszedł kolejny wynik impulsu chwili, czyli nowa armia - Iron Hands. Póki co jako allied detachment dla moich Ultramarines/Howling Griffons/Marines Errant, a docelowo jako samodzielna armia.

Na początek poszedł niesławny Chapter Master Smashfucker, czyli CM na motorku z thunder hammerem, lightning claws, betrayer's bane i chains of the gorgon. Inspirowany kanonicznym obrazkiem Kardana Stronosa, Iron Fathera pełniącego obowiązki Chapter Mastera. Jeden wielki kitbash i wykorzystanie śmieciowych bitsów, ale efekt bez wstydu. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest w pełni zmagnetyzowany i można go rozłożyć na czynniki widoczne powyżej. Dorobię mu też shield eternal, żeby mógł być przerabiany na opcję z bazowego kodeksu: Chapter Master Smashbane.

Pomalowałem też jednego z pięciu motocyklistów, którzy mu będą towarzyszyć jako troop choice. Mało odkrywczo będą 2 grav-guny i combi-grav, chociaż wszystko na magnesach/pinach, żeby była dowolność.

Obrazek

Obrazek

I w sumie to tyle póki co.
Awatar użytkownika
Fleo
V-ce Prezes Klubu Marauder
Posty: 820
Rejestracja: 9 sty 2012, o 17:50

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: Fleo » 15 maja 2015, o 06:25

Moim zdaniem to krawędziowanie trochę za grube i za jasne wyszło :(
Awatar użytkownika
ShVagYeR
Posty: 140
Rejestracja: 30 maja 2013, o 10:40
Gram w:: KT, WH40k, WHU, Relic

Re: Paćkanie figurek wg Shvagra

Post autor: ShVagYeR » 15 maja 2015, o 19:56

Kwestia gustu, bo mi takie przerysowane-komiksowe hajlajty pasują. :) Poza tym fotka jest lekko przekontrastowana, w rzeczywistości nie świecą się aż tak.
ODPOWIEDZ